Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketine Paynet Satışı Yaramadı: Hisseler Tabanda

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den gelen Paynet satışı haberi ARENA kodlu hisseleri tabana götürdü. Detaylar haberde;
Teknoloji Şirketine Paynet Satışı Yaramadı: Hisseler Tabanda
HABER GİRİŞ

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin satışı hakkında duyuruda bulundu. Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, bu ayın başında başlatılan satış görüşmelerinin niyete erdiği bildirildi.

Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş. hisselerinin yüzde 100’ünün satışına onay geldiği ve İyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş’ye satış işleminin yapıldığı açıklandı.

Taraflar arasında dün imzaların atıldığı belirtilen açıklamada, hisse devirlerinin Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ve Rekabet Kurulu onayları da dahil olmak üzere yasal süreçlerin tamamlanmasıyla gerçekleşeceği kaydedildi.

Paynet’in 87 milyon dolar bedelle satıldığı ancak Arena Bilgisayar’a ödemenin Türk lirası cinsinden yapılacağı detayı paylaşıldı.

ARENA Hisse 07.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Arena Bilgisayar’ın Paynet’i sattığını duyurduğu günde ARENA kodlu hisseler tabanda kayda geçti. Yıllık primi yüzde 275’i bulan ARENA, aylık yüzde 35 değer kazanırken bugüne düşüşle başladı. 60,45 liradan güne başlayan hisseler kısa sürede tabana giden düşüşüyle 54,9 lira seviyesine çekildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın