Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Potansiyeli Yüksek Olan Şirkete Yeni Hedef: 125 TL

Ak Yatırım, Lokman Hekim’e yönelik değerlendirmelerini kapsayan araştırma raporunda beklentilerini ve hedef fiyatını açıkladı. İşte detaylar;
Temettü Potansiyeli Yüksek Olan Şirkete Yeni Hedef: 125 TL
HABER GİRİŞ

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren ve yatırımcıların yakından takip ettiği şirketler arasında yer alan Lokman Hekim (LKMNH) için değerlendirmeler paylaştı. Güçlü 2024 beklentilerine dikkat çeken Ak Yatırım, şirket hisseleri için hedef fiyatını yükseltti.

Ak Yatırım, Lokman Hekim’in 2024’te enflasyon düzeltmesi hariç yüzde 20 FAVÖK marjı ile 2,85 milyar TL net satış beklediğini belirtti.

Paylaşılan araştırma raporunda şirket için önemli başlıklar sıralandı:

  • Lokman Hekim İstanbul Hastanesi’nde açılacak yeni branşlar
  • Sağlık turizminde toparlanma
  • Güneş Enerjisi Santrali yatırımı
  • Hisse geri alımları
  • Temettü potansiyeli
  • Güçlü 2024 öngörüleri ve portföydeki diğer hastaneler için afiliasyon alınması

Üç Potansiyel Yatırım

Ak Yatırım, şirketin Akay Hastanesi’nin yatak kapasitesini 126’dan 150’ye çıkartacak bir yatırım üzerinde çalıştığını, ancak inşaat maliyetlerindeki artış ve yatırımın gerektirdiği inşaatın faaliyetleri durdurması nedeniyle yatırım sürecinin ertelendiğini paylaştı.

Yönetimin LH Üniversite Ankara Hastanesi’nin yatak kapasitesini 216’dan 230-25 seviyesine yükseltecek bir yatırım üzerinde çalıştığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Güncel durumda 115 yatak kapasitesi ile faaliyet gösteren LH İstanbul Hastanesi’nin kapasitesini 200 yatak seviyesine çıkartmak için lisans satın almayı planladığı bildirildi.

Temettü Potansiyeli

Ak Yatırım, Lokman Hekim’in istikrarlı bir temettü şirketi olduğunu, dağıtma oranının 2012 – 2023 yılları arasında yüzde 14 – 84 arasında çok geniş bir aralıkta dalgalanarak ortalama yüzde 39 olarak gerçekleştiğini belirtti.

Şirketin 2024’ten itibaren temettü dağıtım oranının yüzde 20’de sabit kalmasının varsayıldığı, şirketin temettü ödemelerini iki eşit taksitte yapma eğiliminde olduğu kaydedildi. Nitekim şirketin 07.05.2024 ve 22.07.2024 tarihlerinde iki eşit taksitte yüzde 1,6 temettü verimine tekabüle den hisse başına brüt toplam 1,39 TL temettü ödeyeceğine işaret edildi.

Ak Yatırım, Lokman Hekim hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 125 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “endeks üzeri getiri” olarak korudu.

Temettü Potansiyeli Yüksek Olan Şirkete Yeni Hedef: 125 TLKaynak: Paratic Piyasalar

6 Mayıs saat 14.15 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 0,15 artışla 10 bin 293 puanda seyrediyor. Aynı dakikalarda LKMNH hisseleri yüzde 1,3 artışla 86,5 TL’ye çıkarak endeksten pozitif ayrışmayı başardı. LKMNH yıllık yüzde 394 kazandırarak uzun vadede yatırımcılarını memnun eden hisseler arasına adını yazdırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın