Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 137 Yükselen Halka Arzdan Temettü Duyurusu Geldi!

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Yüzde 137 Yükselen Halka Arzdan Temettü Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde duyurduğu çok sayıda yeni iş ilişkisi ve sözleşmeleriyle dikkat çeken Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yönetim kurulunun kar payı dağıtım önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GEREL koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına 2024 yılı için temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirketin SPK mevzuatı ve yasal kayıtlara göre hazırlanmış finansal sonuçları dikkate alındığında, net dönem zararından dolayı kar payı dağıtımı yapılmayacağına karar verildiği ifade edildi.

Söz konusu teklifin, şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildiği aktarıldı.

GEREL Temettü 2024 Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısının 05 Haziran 2024 Çarşamba günü gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üreten Gersan Elektrik, kısa süre önceki KAP bildiriminde 786 bin dolarlık yeni anlaşmasını duyurmuştu.

GEREL Hisseleri Haftaya Nasıl Başladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,10 değer kaybederek 10.267,09 puandan tamamlarken, GEREL hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü daha derin düşüşle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 6,5‘lik düşüşle 39,5 TL seviyesine gerileme gösterdi.

GEREL Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gersan Elektrik hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 20,6 ve yüzde 137,1 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.