Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DOGE Rakibi SHIB için Kritik Gösterge Yüzde 400 Patladı!

Dogecoin'in ardından piyasanın en büyük meme coini konumundaki Shiba Inu için kritik bir göstergenin neredeyse yüzde 400 patladığı ortaya koyuldu. Detaylar;
DOGE Rakibi SHIB için Kritik Gösterge Yüzde 400 Patladı!
HABER GİRİŞ

Shiba Inu (SHIB), yakın zamanda değerinde düşüş yaşamasına rağmen büyük işlem hacimlerinde ve günlük aktif adreslerde önemli artışlar elde etti. Öte yandan, SHIB ekosistemindeki token yakım oranındaki artış ve Shibarium katman-2 blok zincirindeki geliştirmeler de dahil olmak üzere olumlu gelişmelerin, gelecekteki bir fiyat rallisi için zemin oluşturduğundan bahsediliyor.

SHIB fiyatı 24 saatlik ölçekte biraz geri çekilme gösterirken, ekosistemiyle ilgili bazı önemli ölçütler ise yukarı yönlü seyir izliyor.

SHIB için Kritik Göstergeler Yukarı Yönlü

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’un verileri, her bir işlemin 100 bin dolar seviyesinden büyük olduğu toplam günlük hacmin 60 milyon dolar sınırını aştığını ortaya koydu.

Bu rakamın, bir gün öncesine kıyasla yüzde 382‘lik devasa bir artışı temsil ettiği belirtilirken, günlük aktif adres sayısının da daha mütevazı bir şekilde olsa da büyüme gösterdiği ifade edildi.

SHIB Fiyatı Bugün Hafif Düşüş Eğiliminde
Kaynak: CoinMarketCap

Piyasa uzmanları, böylesine önemli işlemlerin artmasının SHIB fiyatını etkileyebileceğine; örneğin, büyük alım emirlerinin piyasadan önemli miktarda token çekerek likiditeyi azaltabileceğine ve azalan arz nedeniyle potansiyel olarak altcoinin değerini yükseltebileceğine dikkat çekiyor.

GCM Yatırım Banner

Balina işlemlerinin aynı zamanda yatırımcı duyarlılığını da etkileyerek tüccarlar arasında ek bir coşku yaratabileceği ve böylece taze sermaye akışını teşvik edebileceği belirtiliyor.

SHIB Rallisine Katkıda Bulunan Diğer Faktörler

Yakım oranı ve katman-2 blok zinciri çözümü Shibarium’un ilerlemesinin, SHIB boğa koşusuna neden olabilecek ek unsurlar olduğuna dikkat çekiliyor.

Yakım oranının, 6 Mayıs’ta yüzde 4.000‘in üzerinde patlayarak 81 milyondan fazla tokenın yok olmasına neden olduğu bilgisi veriliyor.

Kripto piyasasındaki önemli balina hareketlerini takip eden Whale Alert platformu, geçen hafta Perşembe günü Robinhood’dan 1,75 trilyon SHIB taşıyan iki işlemi ortaya çıkarmıştı. Shiba Inu tokenlarının Robinhood’dan tek bir cüzdan adresine büyük miktarda taşınması, son düşüşün ardından SHIB fiyatında toparlanma spekülasyonlarını artırmıştı.

Piyasa değeriyle en büyük 11. kripto varlık konumundaki SHIB’in fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,00002364 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın