Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Diyanet Kurban Kesim Bedelini Açıkladı: Yüzde 100 Zam Var

16 Haziran tarihlerinde başlayacak olan Kurban Bayramı için Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan kurban kesim bedeli açıklaması geldi.
Diyanet Kurban Kesim Bedelini Açıkladı: Yüzde 100 Zam Var
HABER GİRİŞ

Kurban Bayramı’na yaklaşılırken merak edilen, kurban kesim bedelinin bu yıl ne kadar olacağı sorusu yanıt buldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, hem yurt içi hem de yurt dışında kurban kesim bedelinin ne kadar olduğunu açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre vekaletle kurban kesim bedeli bu yıl yurt içinde 12 bin liraya yakın olurken, yurt dışında tutar yaklaşık 5 bin lira oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, vekaletle kurban kesim bedelinin yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın geçen yıl için belirlediği vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 5 bin 950, yurt dışında 2 bin 750 TL olmuştu.

Diyanet’in bu yılki kurban kesim bedeli güncellemesinin resmi enflasyon rakamını da aştığı görüldü.

GCM Yatırım Banner

Son gelen Nisan ayı enflasyonunda yıllık artış yüzde 70’e yakın olmuştu. Ancak Diyanet’in bu yılki hesabında yüzde 100’ü aşan zam kendini gösterdi.

Kurbanlık fiyatları ise cep yakmaya devam ediyor. Ortalama bir kurbanlık fiyatı 80-120 bin TL arasında değişirken, büyükbaşta hisse fiyatı asgari ücretlinin kurban kesmesi için imkansız görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın