Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Banka Hissesi için Al Dedirten Hedef Fiyatlar Değişti

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin bilançosunun ardından aracı kurumlar, TSKB paylarına yönelik değerlendirme raporlarını paylaştı. İşte detaylar;
Banka Hissesi için Al Dedirten Hedef Fiyatlar Değişti
HABER GİRİŞ

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. 2 Mayıs’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 yılı ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklamıştı. Aracı kurumlar tarafından bugün TSKB paylarına ilişkin değerlendirme raporu paylaşıldı.

TSKB, 2024 yılı Ocak-Mart dönemine ilişkin konsolide olmayan finansallarında piyasa beklentileriyle uyumlu olarak 1,934 milyon lira net kâr açıklamıştı.

Vakıf Yatırım bugünkü raporunda TSKB hisselerinin, yılbaşından bu yana bankacılık endeksine paralel bir getiri sağlarken, son 12 aylık vadede endeksin yüzde 19 altında getiri performansı sergilediğine işaret etti.

Banka için net kâr beklentisini hisse başı 11,10 liradan 13 liraya revize eden Vakıf Yatırım, TSKB için tavsiyesini kısa vadede “Endeksin Üzerinde Getiri” uzun vadede ise “Al” olarak sürdürdü.

Deniz Yatırım ise TSKB paylarının, bankacılık sektörünün geneline kıyasla daha stabil marj görünümüne sahip olduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

TSKB’nin yüksek karşılık oranları ve büyümeyi rahatlıkla finanse edebilecek sermaye yeterlilik oranlarına sahip olduğu ileri sürüldü. Bu kapsamda Deniz Yatırım TSKB için önerisini “Al”, hedef fiyatını ise 14,50 lira olarak korudu.

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ise TSKB payları için 12,30 lira olan 12 aylık hedef fiyatının yüzde 5’lik temettü verimi dahil toplam yüzde 31’lik getiri potansiyeli sunduğunu belirtti. Bu kapsamda ise TSKB için “Endeks Üstü Getiri” tavsiyesini sürdürdüğünü vurguladı.

Borsa İstanbul’da TSKB kodu ile işlem gören banka hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 158,75 oranında kazanç sağladı. Aylık bazda yüzde 4,1 oranında yükselen hisse, haftalık bazda ise yüzde 0,51 oranında sınırlı bir yükseliş gösterdi.

Gün içinde 9,8-10,09 lira aralığında işlem gören TSKB payları bugün TSİ 15.46 itibarıyla yüzde 0,8 düşüşle 9,91 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.