Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 755 Yükselen Hisseler için Yeni Kural

Yıllık bazda gösterdiği performansla yatırımcıların ilgisini üzerine çeken EUKYO dahil olmak üzere toplam 6 hisse için tedbir kararı alındı. İşte detaylar;
Yüzde 755 Yükselen Hisseler için Yeni Kural
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında  Euro Kapital (EUKYO), Marka Yatırım Holding (MARKA), Uzertaş Boya (UZERB), Margün Enerji (MAGEN), Yeşil GYO (YGYO) ve Metemtur Otelcilik (METUR) payları için tedbir kararı alındığını duyurdu.

6 hisse için tedbir kararının 07.05.2024 – 06.06.2024 tarihleri arasında uygulanacağı ifade edildi. Bu tarihlerde METUR payları kredili işlemlere konu edilmeyecek. MAGEN ve YGYO için brüt takas uygulanacak. EUKYO, MARKA ve UZERB payları ise emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Tedbir kararı alınan hisseler arasında yıllık bazda yükselişiyle dikkat çeken hisse EUKYO oldu.

Yüzde 755 Yükselen Hisseler için Yeni KuralKaynak: Paratic Piyasalar

6 Mayıs 2023’te 3,8 TL olan EUKYO, 2023 yılını 15,2 TL’den tamamladı. 6 Mayıs’ta yüzde 5,3 düşüşle 33 TL’ye gerileyen hisse haftalık yüzde 27, aylık yüzde 15 ve yıllık yüzde 755 yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.