Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Banka Hissesi için Hedef Fiyat Açıklandı

Yapı Kredi Yatırım, ALBRK hisseleri için değerlendirmesini yayımladı. Hedef fiyat yükseltildi. Detaylar haberde...
Banka Hissesi için Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden dün yılın birinci çeyreğine yönelik bilançosunu açıkladı. Bilanço sonrasında Yapı Kredi Yatırım, ALBRK hisseleri için değerlendirmede bulundu.

Yapı Kredi Yatırım tarafından bugün paylaşılan raporda Albaraka’nın net karının 1Ç24’te 614 milyon TL seviyesinde gerçekleştiği not edildi. Piyasa beklentisinin 617 milyon TL olduğu not edildi.

Söz konusu raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Sonuçların beklentimizin sınırlı üzerinde gelişmesinde beklentimizin altında karşılık giderleri en temel etken. Daha olumsuz olarak ise ticari/kur/swap sonuçları beklentimizin sınırlı altında gelişti.”

Bankanın 1Ç24 net karının piyasa beklentisine paralel gerçekleştiği not edildi. Bu bağlamda sonuçlar hisse için nötr olarak değerlendirildi.

GCM Yatırım Banner

Albaraka hisseleri için “TUT” tavsiyesi korundu. 12 aylık hedef fiyat 6,3 TL olarak belirtildi. Eski hedef fiyat 5,4 TL olarak not edildi. Hedef fiyatın yüzde 24 getiri potansiyeli taşıdığı aktarıldı.

Yapı Kredi’nin banka için n 2024/25 öz kaynak karlılığı beklentisi yüzde 25, yüzde 29 seviyesinde kayda geçti.

ALBRK hissesi bugün kırmızı mumları yaktı. Hisseler açılışı 5,1 TL’den yaptı. Kapanış ise 4,98 TL’den gerçekleşti. ALBRK hisseleri yıllık bazda yüzde 102,86, aylık bazda yüzde 7,11 kazandırdı. Hisseler haftalık bazda yüzde 1,39 kaybettirirken günü yüzde 2,16’lık düşüş ile tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.