Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ARASE İştiraki Dev Enerji Satışı ile Dikkat Çekti

Doğu Aras Enerji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden iştirakinin 3 şirket ile gerçekleştirdiği enerji satışları hakkında detay verdi. Ayrıntılar haberde;
ARASE İştiraki Dev Enerji Satışı ile Dikkat Çekti
HABER GİRİŞ

Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş. (ARASE) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yüzde 100 bağlı ortaklığı Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin Enerji Satış Anlaşması hakkında bildiri paylaştı.

Açıklamaya göre Aras Elektrik, Nisan 2024 dönemi için üç farklı şirkete toplamda 525.350 MWh yeni enerji satışı gerçekleştirdi. Söz konusu satışların toplam tutarının Katma Değer Vergisi (KDV) hariç 986 milyon 66 bin 315,82 lira olduğunun bilgisi verildi.

Doğu Aras Enerji bugünkü KAP bildirisinde, gerçekleşen enerji satışlarının bağlı ortaklığının ciro ve kârlılığını olumlu yönde etkileyeceğine işaret etti.

Paratic Piyasalar Doğu Aras Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada ARESE koduyla işlem gören enerji şirketi, yatırımcısın yıllık bazda yüzde 137,53 oranında kazanç sağladı.

Yıl içinde en yüksek 87,50 lirayı gören ARESE payları aylık bazda yüzde 16,65, haftalık bazda ise yüzde 10,09 oranında yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 73,9-77,95 lira aralığında işlem gören hisse TSİ 12.35 itibarıyla yüzde 0,6 artışla 75,6 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.