Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji Enerji Şirketine Ortak Oluyor

YEO Teknoloji, enerji şirketine ortak olacağını duyurdu. Şirketin borsada işlem gören hisseleri ise kırmızıları yaktı. Detaylar haberde...
YEO Teknoloji Enerji Şirketine Ortak Oluyor
HABER GİRİŞ

Yeni anlaşmalarıyla adından söz ettiren YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal duran varlık edinimi hakkında açıklamada bulundu.
Şirket, Güneş enerjisi santralleri kurulumu ve proje geliştirmesi konusunda faaliyet gosteren Seiso Enerji Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘ye yüzde 49 oranında ortak olunması konusunda anlaşmaya varıldığını aktardı.

YEO Teknoloji, gerçekleştirilecek ortaklık ile konut, mesken ve sanayi tesisleri çatı GES projeleri, mikro şebeke uygulamaları ile 10 MW altı projelerdeki pazar payının artırılması ve finansal enstrümanlarını Türkiye’de daha geniş bir kitleye yaymayı hedefliyor.

Ayrıca Seiso Enerji özellikle Benelux ülkelerindeki tecrübesi ile diğer Avrupa ülkelerinde yeni pazarlar yaratılması planlanıyor.

Seiso Enerji Hakkında

KAP üzerinden yapılan açıklamada Seiso Enerji’nin 2008 yılında kurulduğu aktarıldı. Yurt içi ve yurt dışında özellikle endüstriyel ve sanayi tipi Çatı GES projelerinde sektörün öncü konumunda olduğu not edildi.

Bugüne kadar 300 MW’in üzerinde proje tamamladığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Solimpeks Enerji Grubu’nun, Seiso Enerji’nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu bildirildi. Solimpeks Enerji Grubu’nun Türkiye genelinde 200’ün üzerinde bayi yapılanmasıyla Türkiye pazarında evsel ve ticari pazara erişim sağlamakta olduğu not edildi.

Finansal durağan varlığın sermayesi 8 milyon 500 bin TL olarak açıklandı. Şirketin satın alınacak payların nominal tutarı ise 6 milyon 165 bin TL olarak bildirildi.

YEO Teknoloji’nin hisseleri ortaklık haberine olumlu tepki vermedi. Sabah saatlerinde yapılan duyuru sorasında hisseler (YEOTK) güne düşüş seyrinde başladı. Dün kapanışı 219 TL’den yaptıktan sonra bugün açılışı 214,40 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 3’den fazla kayıpta olan hisseler 212,5 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.