Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Demir Çelik Devinden Yatırımcıları Üzecek Temettü Kararı

7 Mayıs’ta borsadaki rekora eşlik edemeyen Kardemir Karabük Demir Çelik ve Ticaret, temettü kararını açıkladı. İşte detaylar;
Demir Çelik Devinden Yatırımcıları Üzecek Temettü Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören ve sektörde öncü firmalar arasında yer alan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarının merakla beklediği kar payı dağıtım kararını paylaştı.

Şirket, Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda şirketin 2023 yılı hesap dönemine yönelik enflasyon muhasebesine göre düzeltilmiş kayıtları kapsamında dönem zararı bulunduğundan dolayı kar payı dağıtımının yapılmayacağını belirtti. Söz konusu karar Genel Kurul’un onayına sunulacak.

Kardemir 2023 yılında pay başına net 0,0987 TL olmak üzere 2 kez, 2022’de ise pay başına net 0,3947 TL olmak üzere 2 kez temettü vermişti.

BIST 100 endeksinin yüzde 0,7 artışla 10 bin 336 puana çıktığı 7 Mayıs’ta KRDMD yüzde 0,3 düşüşle 27,5 TL’ye geriledi. Hissede aylık yüzde 15, yıllık yüzde 107 oranında artış gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın