Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Müjde! Hisse Başına 92 TL Temettü Geliyor!

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde,
Yatırımcısına Müjde! Hisse Başına 92 TL Temettü Geliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticari araç ve özel araç uygulamaları için diferansiyel kovanı ve süspansiyon sistemi komponentlerini geliştirip üreten Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EGEEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına 2024 yılı için temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun hisse başına brüt 103,00 TL, net 92,70 TL temettü dağıtılmasına karar verdiği belirtildi.

Kar payı dağıtım tarihi olarak 29 Mayıs 2024 tarihinin belirlendiği ifade edildi.

EGEEN Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Açıklamanın devamında, temettü dağıtım teklifinin 28 Mayıs 2024 tarihli genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Ege Endüstri, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu da KAP üzerinden bildirdi. 2023 genelinde toplam 696.243.397 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net karını yüzde 11 oranında artırdı.

EGEEN Hisseleri Haftaya Nasıl Başladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,10 değer kaybederek 10.267,09 puandan tamamlarken, EGEEN hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,4‘lük düşüşle 16750 TL seviyesine gerileme gösterdi.

EGEEN Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ege Endüstri hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 6,8 ve yüzde 308,7 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.