Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gazi Üniversitesi’nden Mia Teknoloji’ye Onay Geldi

Borsada düşüşe geçen Mia Teknoloji, bugün KAP bildirimlerine ağırlık verdi. Yeni şirket kurma sinyalinin ardından geliştirilen cihaza Ar-Ge onayı geldi.
Gazi Üniversitesi’nden Mia Teknoloji’ye Onay Geldi
HABER GİRİŞ

Borsada düşüşe dur diyemeyen Mia Teknoloji A.Ş., bugün bildirimlerini birbiri ardına sıraladı. Sabah saatlerinde paylaştığı bildirimde, sürdürülebilirlik alanında elini güçlendirmek için yeni şirket kurma sinyali veren teknoloji devi bu kez üzerinde çalıştığı cihaza ilişkin güncel gelişmeleri paylaştı.

Mia Teknoloji, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, tam otomatik ilaç etiketleme cihazına verilen araştırma-geliştirme (Ar-Ge) onayına ilişkin açıklama yayınladı.

İlaç maliyetlerini kontrol altına almak ve hasta güvenliği sağlamak amacıyla eczane ortamında kullanmak üzere ilaçların otomatik şekilde etiketlenmesini sağlayacak cihazın prototipinin geliştirilmesi için Ar-Ge projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi Hakem Heyeti tarafından onay aldığı açıklandı.

Bütçesi 7.595.781 TL olan projenin sonunda aracın özel ve resmi sağlık kuruluşlarının kullanımına sunulacağı belirtilen açıklamada, “İlaç yönetimi süreçlerinin optimize edilerek daha etkin ve güvenilir hale getirilmesi hedeflenmektedir. İlgili projenin 6 ay içerisinde tamamlanarak ülkemizdeki ve dünya genelindeki dijital hastane seviyesi HIMSS seviye 6 ve 7 olan sağlık kuruluşlarına satışının yapılması planlamaktadır” denildi.

Şirketin KAP bildirimlerini sıraladığı günde MIATK kodlu hisseler düşüşü derinleştirdi. Bugün açılışta 60,75 liradan kayda geçen hisseler yazım anında yüzde 3’e giden düşüşüyle 58 lira seviyesine geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.