Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji’den Yeni Şirket Sinyali Geldi

Sürdürülebilirlik alanında elini güçlendirme niyetinde olan Mia Teknoloji A.Ş., yönetim kurulundan çıkan kararları paylaştı. Detaylar haberde;
Mia Teknoloji’den Yeni Şirket Sinyali Geldi
HABER GİRİŞ

Borsadaki hikayesi güçlü isimlerden Mia Teknoloji A.Ş., bu ayın başında Explora adlı platformunun geliştirme işlemlerinin tamamlandığını duyurduktan sonra bugün yeni bir bildirim paylaştı. Mia Teknoloji, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sürdürülebilirlik alanında yönetim kurulu kararını bildirdi.

Açıklamada, karbon sertifikasyonundan, sınırda karbon düzenleme mekanizması danışmanlığı alanlarına kadar geniş bir alanda çalışmalar yapmak adına yeni şirket kurulması kararının görüşüldüğü belirtildi.

Alana ilişkin yatırım yapmak ve şirket ortaklıkları yaratıp hem ulusal hem de uluslararası sivil toplum örgütleri ile çalışmalar yürüterek projeler geliştirmek amacıyla Yönetim Kurulu Başkanı’nın yetkilendirilmesine karar verildiği açıklandı.

Mia Teknoloji Hisse 07.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Mia Teknoloji’nin sürdürülebilirlik alanına yöneldiğini duyurduğu günde MIATK kodlu hisseler ekside kayda geçti.

Son günlerde düşüşü derinleşen ve aylık değer kaybı yüzde 4’ü aşan hisseler dün güçlü bir toparlanmayla 63 lira seviyesine çıkış gösterirken bugün satışların etkisi görüldü.

GCM Yatırım Banner

Güne 60,75 liradan başlayan MIATK, 59 lira seviyesine sarktıktan sonra yazım anında 60 liranın altında kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın