Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Boya Şirketi Hisseleri Düşerken Temettü Açıklaması Yaptı

Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. hisseleri düşerken temettü açıklaması yaptı. Detaylar haberde...
Boya Şirketi Hisseleri Düşerken Temettü Açıklaması Yaptı
HABER GİRİŞ

Kimya sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü açıklaması geldi.

Şirket, geçmiş finansal tablolarına göre 145.623.127 TL zarar olduğundan kâr payı dağıtılmamasına ve bu hususun şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulmasına karar verildiğini aktardı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (MRSHL) haftanın ikinci gününe kırmızı mumları yakarak başladı. Hisseler taban gördü. Dün kapanışı 2 bin 595 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 2 bin 436 TL’den yaptı. 2 bin 469 TL’ye tırmandıktan sonra düşüşe geçti.

Marshall Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler günlük bazda yüzde 9,33 değer kaybederek 2 bin 340 TL’ye geriledi. MRSHL hissesi yıllık bazda yüzde 375,73, aylık bazda yüzde 9,44 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.