Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Fiyatı 2024 Sonunda 5 Dolar Olabilir! İşte 2 Kritik Neden!

Ripple ağının para birimi XRP'nin fiyatının 2024 sonuna kadar 5 dolar seviyesini görebileceği belirtiliyor. Altcoin fiyatını destekleyen etkenler neler? Detaylar;
XRP Fiyatı 2024 Sonunda 5 Dolar Olabilir! İşte 2 Kritik Neden!
HABER GİRİŞ

Ripple ağının yerel para birimi XRP, son dönemde ortalama değeri olan 0,5 doların yukarısında fazla hareket gösteremedi ve çoğunlukla durgun performans ortaya koydu. Birkaç kez ortalamanın üzerinde zirveler görse de bu zirveler hiçbir zaman uzun sürmedi. XRP fiyatı, ortalamanın önemli ölçüde üzerine en son Temmuz 2023 döneminde 0,8206 dolara yükseldiğinde çıktı.

Piyasa uzmanları, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) anlaşmazlığının, bu durgun performansın arkasındaki tek neden olduğuna değinirken, bu tablonun yakın bir zaman içinde değişebileceğine dikkat çekiyor.

Analistlerin önemli bir kısmı, 2024 yılı sonlanmadan önce XRP fiyatının 5 doları görebileceğini düşünüyor.

Ripple’ın Stablecoin Lansmanıyla XRP Fiyatı Sıçrayabilir

Kısa süre önce Ripple, ABD doları tarafından desteklenen bir stablecoin başlatma planlarını açıkladı. Stablecoin endüstrisinin yıllar içinde sürekli büyürken aynı zamanda istikrarını da korumasına paralel olarak, bu durumun Ripple’ın kripto piyasasında yeni zirveler belirlemesi için mükemmel bir fırsat olduğu belirtiliyor.

Ripple’ın Teknolojiden Sorumlu Başkanı David Schwartz, konuya dair açıklamasında, bu pazara rekabetçi bir giriş yapmak için benzersiz bir konuma sahip olduklarını düşündüklerini söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Hazırlıkları süren stablecoinin, yalnızca yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacağı, aynı zamanda XRP Ledger ekosistemini geliştirmek için de mükemmel bir fırsat olacağı, ayrıca Ripple’ın yerel tokenına olan talebin geliştirilmesine ve artırılmasına da yardımcı olacağı ifade ediliyor.

Topluluğun XRP’ye Olan Desteği Gücünü Koruyor

XRP, bugüne kadar olan süreçte yaşadığı tüm olumsuz olaylara ve karşılaştıkları zorluklara rağmen topluluk desteğini her zaman arkasında gördü ve görmeye devam ediyor. Söz konusu desteğin, stablecoinin piyasa sürülmesiyle daha da güçlenebileceğine değiniliyor.

XRP Fiyatı Bugün Yükseliş Eğilimini Koruyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yatırımcılar ve pazar analistlerinin önemli bir bölümü ise XRP fiyatının en az 3 dolara yükseleceğine inanırken, yine önemli bir kesim bu yükselişin 5 dolar seviyesini göreceğini iddia ediyor.

XRP camiasının önemli analistlerinden Dark Defender, kısa süre yaptığı açıklamada, XRP fiyatının iki ana destek seviyesi olan 0,46 dolar ve 0,39 dolar üzerinde işlem gördüğü sürece 5,85 dolarlık bir zirveye ve daha sonra 18,22 dolara kadar sıçrayabileceğini düşündüğünü söylemişti.

Piyasa değeriyle en büyük yedinci kripto varlık konumundaki XRP’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,5360 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.