Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Youtube 8 Milyon Abonesi Olan “Çocuk” Kanalını Kapattı! Darısı Diğerlerinin Başına!

Youtube’da 8 milyonu aşkın abonesi olan Toy Freaks isimli ünlü kanalı kapattı. İşte darısı diğer “uygunsuz” kanalların başına dedirtecek haber;
Youtube 8 Milyon Abonesi Olan “Çocuk” Kanalını Kapattı! Darısı Diğerlerinin Başına!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Youtube’un çocuk kanallarındaki videoları daha önce gördünüz mü bilemiyorum ancak konuyla yakından alakalı biri olarak, pek çoğunun rahatsız edici nitelik taşıdığını söyleyebilirim.

Süper kahramanlar adı altında garip ve korkunç görünümlü karakterler mi dersiniz, devasa böcekler yılanlar canavarlar mı, yoksa değil bir çocuğun yetişkinlerin bile izlememesi gereken şiddet unsurları mı, işte bunların hepsini çocuk kanallarında bulabilirsiniz. Biz de uzun süredir Youtube neden böyle videolar yayınlanmasına izin veriyor diye düşünürken son zamanlarda konuyla ilgili alınan önlem dikkatimizi çekmişti.

Ünlü platform, “sözde” çocuklara yönelik içeriklerle ilgili şikayet gelmesi durumunda videoya yaş sınırı getireceğini duyurmuştu.

Ünlü Platform Uygunsuz Çocuk Videolarına Sınırlama GetirdiBu haberin ardından hemen birkaç rahatsız edici çocuk kanalı kapatılmış, alınan önlem yeterli olmasa da ebeveynler azıcık rahat etmişti. Sonuçta; konuşmayı bile doğru düzgün sökemeyen çocukların elinde tabletler, telefonlar görmeye alışkın olduğumuz çağımızda küçücük beyinlerin saçma sapan şeylerle doldurulması gerçekten sinir bozucu!

İşte tam da bu noktada; 8 milyon aboneli “tuhaf” bir Youtube kanalının daha kapatıldığını müjdelemek isterim.

8 Milyon Aboneli Youtube Kanalı KapatıldıYoutube videoları izleyen çocuğu, yeğeni ya da kardeşi olanların hatırlayacağını düşündüğüm Toy Freaks isimli kanal geçtiğimiz günlerde kapatıldı. Çünkü yalnız bir baba ve iki kızının olduğu videolarda fazlasıyla rahatsız edici görüntüler vardı.

Gerçi kendisini Freak Daddy olarak adlandıran Youtuber baba durumdan pek hoşnut olmadı ama ebeveynler bu karara epey sevindi.

Toy Freaks En Çok İzlenen Youtube Kanalları ArasındaNitekim tamı tamına 8.53 milyon abonesi olan kanalda, iki küçük kız çocuk da baba da “sempatik olmayan” davranışlar sergiliyordu. Kızlar yemeklerini yerlere döküyor, babalarına vuruyor, tükürüyor, kusuyor, ağlıyor, yerlere yatıyor ve babaları da garip bir şekilde onlara eşlik ediyordu.

İşin garibi, Toy Freaks Cuma günü kapatılmadan önce Youtube’un en çok izlenen 100 kanalı içinde yer alıyordu.

Uygunsuz Çocuk Kanalı KapatıldıEdindiğimiz bilgilere göre; Greg Chism tarafından 2 yıl önce kurulan kanal, babanın kızları Annabelle ile Victoria’nın ev hallerini çektiği videolarla başlamış ve sonrasında viral olan videolarla ün yapmıştı.

Ve Social Blade isimli analiz sitesinin yaptığı yoruma göre kanal kapatılmadan önce yıllık 13 milyon dolarlık reklam geliri getiriyordu. Tamam, Youtube kanalı açarak para kazanmak cezbedici bir yöntem olabilir ancak kazanılan paranın da hakkını vermek gerekir. Yeri gelmişken; Greg Chism isimli Youtuber’ın Freak World ve Freak Family Vlogs isimli kanallarının da dün itibariyle kapatıldığını belirtelim. Umarız, Youtube benzer kanalların hepsini kapatır da çocukların aklı benzeri saçmalıklarla daha fazla bulanmaz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.