Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Snapchat Çevrimiçi Boyama Oyunu Bitmoji Paint’i Yayınladı

Snapchat bir süredir test edilen Bitmoji Paint oyununu platforma getiriyor.
Snapchat Çevrimiçi Boyama Oyunu Bitmoji Paint’i Yayınladı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sosyal medya uygulaması Snapchat milyonlarca kullanıcısının karşısına birbirinden eğlenceli özellikler getirmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde içerik üreticilere ödeme yapacağı Spotlight özelliğini duyurmuştu. Paylaşım uygulaması son olarak oyun odaklı bir yenilik ile gündeme geldi. Şirket Bitmoji Paint adında yeni bir çevrimiçi oyunu kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Sosyal medya uygulaması geçtiğimiz yıllarda Bitmoji özelliğini duyurmuştu. Bu uygulama ile kullanıcılar kişiye özel emojiler geliştirebiliyor ve başkaları ile paylaşabiliyor. Bunu yapmak için App Store ve Play Store’dan Bitmoji uygulamasını indirmek ve Snapchat hesabı ile bağlamak gerekiyor. Sosyal medya devi bu aracın içerisinde yeni bir oyuna yer verdiğini duyurdu. Milyonlarca kullanıcı bu bölüm üzerinden resimler yapabilecek.

Snapchat’e Eğlenceli Özellik

Snapchat’e Eğlenceli Özellik

Snapchat ilk orijinal oyununu geçtiğimiz yıl Bitmoji Party adıyla duyurmuştu. Son olarak bu oyunların ikincisi Bitmoji Paint platformda yerini almaya başladı.

Yeni oyunla ilgili Bitmoji’nin kurucu ortağı Ba Blackstock, “Bitmoji ile hedefimiz her zaman dünyanın avatarı olmak, insanlara kendilerini temsil eden ve çevrimiçi olmalarını sağlayan dijital bir versiyonunu sunmak oldu. Artık oyunlarla birlikte, insanların gerçekten yeni, eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde etkileşime geçmesini sağlıyoruz” diye konuştu.

Bitmoji Paint , oyuncuları devasa, pikselli bir ızgaraya yerleştirir ve bu kareleri paylaşılan bir tuval olarak boyamalarını sağlar. Farklı sunucular üzerinden pek çok oyuncu ile karşılaşılabilir ve özgün resimler elde edilebilir. Oyun içerisinde sesli sohbet imkanı da bulunuyor. Böylece resimle uğraşırken arkadaşlar ile konuşulabilir.

Snapchat’in oyun ve eğlence ortaklıkları başkanı John Imah, oyunun büyük oranda basit karalamalara odaklandığını söyledi. Kullanıcıların birbirine eğlenceli mesajlar gönderebileceğini ve bunun Bitmoji Paint ile mümkün olduğunu söyleyen Imah, yeni oyunlarından dolayı heyecanlı olduklarını ifade etti.

Snapchat, TikTok ve Instagram’ın Gölgesinde Kaldı

Snapchat, TikTok ve Instagram’ın Gölgesinde Kaldı

Snapchat ilk çıktığı döneme nazaran çok daha güçlü rakipler ile mücadele ediyor. Instagram ve TikTok’un milyonlarca kişi tarafından indirilmesi ve bu uygulamaların sürekli yeni özellikler ile donatılması Snapchat’in işini daha da zorlaştırdı. Snap ise kullanıcıları kendi uygulamasına çekmek için oyunlar kendisine özel filtreler geliştiriyor.

Snapchat yöneticisi Imah geçtiğimiz yıl sunulan Bitmoji Party oyununa olan ilginin fazla olduğunu söyledi. Imah bugüne kadar 100 milyondan fazla oyuncuya sahip olan Bitmoji Party’nin, ortalama oynanma süresinin 20 dakika olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.