Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TikTok, 2020 Yılında da En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Platformu Oldu

Yapılan araştırma 2020 yılının en çok indirilen sosyal medya uygulamalarını ortaya koydu.
TikTok, 2020 Yılında da En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Platformu Oldu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sosyal medya günümüzde milyonlarca hitap eden bir etkileşim aracı haline geldi. Akıllı telefonların hayatımızda yer alması ile beraber çok sayıda sosyal mecra hayatımıza girmiş durumda. Bu uygulamaları hizmet kalitesini artırmak adına sürekli yeni özelliklere kavuşuyor. Geçen zaman içerisinde platformlar arasında rekabetin sürekli arttığına tanık oluyoruz.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan sosyal mecralar arasında Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, TikTok gibi platformlar yer alıyor. Bu uygulamalar her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor ve kullanıcı sayılarını sürekli artırıyor. Yapılan araştırmalar ise kullanıcıların hangi uygulamayı daha çok tercih ettiklerini ortaya koyuyor.

Son yıllarda Çinli Bytedance tarafından geliştirilen paylaşım uygulaması TikTok’un hızlı yükselişi ile dikkat çektiği görülüyor. 2016 yılında geliştirilen uygulama geride bıraktığı dört yıl içerisinde büyük bir yükseliş kaydetti. 2020 yılının son günlerindeyiz ve sosyal medya rekabetine dair araştırmalar kendisini göstermeye başladı. Apptopia tarafından yapılan son araştırma yılın en çok indirilen sosyal medya uygulamalarını ortaya koydu.

TikTok Zirvede Olmaya Devam Ediyor

TikTok Zirvede Olmaya Devam Ediyor

Son yıllarda yapılan araştırmalar TikTok’un diğer uygulamalara nazaran daha fazla tercih edildiğini ortaya koyuyor. Apptopia tarafından yapılan son çalışma 2020 yılının en çok indirilen uygulamasının yine TikTok olduğunu ortaya koydu.

Rapora göre Ocak ve Kasım ayları arasında TikTok 82 milyon kişi tarafından indirildi. Platform son dönemde ABD ve Çin gerilimi gölgesinde çeşitli haberler ile gündeme gelmişti. Sosyal medya devi buna rağmen yükselişini sürdürüyor.

TikTok’u Instagram Takip Ediyor

TikTok’u Instagram Takip Ediyor

TikTok’u bu sıralamada Instagram takip ediyor. Sosyal mecra 57,5 milyon kişi tarafından indirildi. Facebook sahibi olduğu popüler platformu sürekli yeni özellikler ile güncelliyor. Reels videoları, IGTV’de video süresinin artırılması ve Messenger ile Instagram DM bölümlerinin birleştirilmesi öne çıkan özellikler arasında oldu.

Sıralamanın devamında 57,5 milyon indirme ile Instagram,  43 milyon indirme sayısıyla Snapchat, 42 milyonla Facebook ve 25 milyonla Twitter yer alıyor. Snapchat son dönemde yaptığı yatırımların karşılığını almış gibi görünüyor. Araştırma sosyal medyanın yanı sıra video konferans uygulamalarını da kapsıyor. 2020’nin en çok indirilen video konferans servisi tahmin edileceği üzere Zoom oldu.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi ile beraber insanlar evlerine kapandı ve Zoom bir anda milyonların ilk tercihi haline geldi. Zoom’un bu yıl 73 milyon indirme rakamına ulaştığı belirtiliyor. Bu platformu 18 milyon indirme sayısıyla Google Duo takip ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın