Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TikTok Canlı Yayın Bildirimi Özelliği Üzerinde Çalışıyor

TikTok’un kullanıcılara yeni bir canlı yayın bildirimi sunma hazırlığında olduğu öğrenildi.
TikTok Canlı Yayın Bildirimi Özelliği Üzerinde Çalışıyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak TikTok’u gösterebiliriz. Çin merkezli uygulama yapılan araştırmalar en çok indirilenler listesinin en tepesinde yer almaya devam ediyor. Platform son dönemde ABD yönetiminin kısıtlamaları ile gündeme gelse de hızla büyüyor. Uygulamanın bu denli büyümesi rakibi Facebook’u da harekete geçirmiş durumda. Kısa zaman önce Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok’un kendilerinden daha önde olduğunu kabul eden bir açıklama yaptı.

Sosyal medya devi kullanıcıların beğenisini toplayacak yeni bir özellik test ediyor. Twitter kullanıcısı Alessandro Paluzzi, bireysel hesaplar için Canlı Yayın Bildirimini etkinleştirmeye izin verecek bir özelliğin duyurusunu yaptı. Günümüzde sosyal medya uygulamalarında canlı yayınlar aktif olarak kullanılıyor. TikTok’ta da bu deneyimi yaşamak mümkün ve test edilen özellik önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Canlı Yayın Bildirim Özelliği Geliyor

Canlı Yayın Bildirim Özelliği Geliyor

TikTok son yıllarda popülerlik kazandı ve genç nesil arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak öne çıkıyor. Sosyal mecra yeni özellikler sunarak kullanıcıları için güvenli hale getirmeye çalışarak her geçen gün uygulamasını geliştirmek için adımlar atıyor. Daha önce, çok kısa bir süre önce, uygulamasında kullanıcılar için markaların reklamlarını sunma yolunda sıçradı ve şimdi Canlı Akış Seçeneği ile ilgili yeni tanıtılan bir özellik hakkında haberler geliyor.

Facebook ve Instagram’daki Canlı yayın özellikleri çok geniş kitleler tarafından kullanılıyor. Ancak çoğu kişi TikTok’ta bu özelliğin olduğundan haberdar değil. TikTok kullanıcılara ne zaman bildirim alacaklarını belirleyen bir canlı yayın aracı geliştiriyor. TikTok’ta çok sevdiğiniz içerik oluşturucunuz Canlı yayına girdiğinde ve onu özlediğinizde, şu anda uygulamada bulunmadığınızı size bildirecek.

Canlı Yayın bildirimin kullanıcıların etkinleştirdiği kişilere özel olarak açlışacak. Bunun için uygulama ayarlarından canlı yayın bildirim özelliğinin etkinleştirilmesi gerekiyor. Sonrasında bildirim alınacak kişinin profiline gitmek ve ‘Canlı Yayın Bildirimi Al’ özelliğinin aktifleştirilmesi lazım.

Belirlenen kişiler TikTok’ta canlı yayın açtığında otomatik olarak bildirim gönderilmiş olacak. Test edilen bu özelliğin ne zaman kullanıcılar ile buluşacağı bilinmiyor. Ancak Facebook ve Instagram’da uzun zamandır kullanımda olan bu özelliğin TikTok’a gelmesi sevindirici bir gelişme olacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.