Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Dünyası İhracatı Artıracak Adımlara Odaklandı

Sektör temsilcileri ile bir araya gelen Bakan Nebati; ihracat, yatırım ve istihdamı artıracak adımları ele aldı. Ayrıntılar haberimizde...
İş Dünyası İhracatı Artıracak Adımlara Odaklandı
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni ekonomik modelin hayata geçirilmesi amacıyla gerçekleştirdiği görüşmelerine devam ediyor. Bugün iki önemli görüşme yapan Bakan Nebati önce ihracatçılarla, ardından otomotiv sektörü temsilcileri ile bir araya geldi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile toplantı düzenleyen Nebati, katılımcı bir anlayış ilkesiyle iş dünyasıyla olan görüşmelerini sürdürdüklerini ifade etti.

Söz konusu toplantıda; yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı yeni model başta olmak üzere, son dönemde devreye alınan uygulamaların istişare edildiğini söyledi. Ayrıca ekonomideki güncel meselelerin de ele alındığını belirtti.

TİM Başkanı Gülle ise Bakan Nebati’ye yeni ekonomik modelin daha verimli işlemesine katkıda bulunmak, enflasyonla mücadeleye destek olmak, üretim ve ihracat ekosistemini güçlendirmek adına önerilerin yer aldığı detaylı bir dosya sunduklarını söyledi.

Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak formülün ihracat olduğuna inandıklarını sözlerine ekledi. Yatırımın ve ihracatın artırılması için atılacak adımları istişare ettiklerini söyledi.

Nurettin Nebati’nin ikinci görüşmesi Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Turgay Mersin ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile oldu. Bu görüşmede ise sektörle ilgili öneriler ve yakın dönem politikaların etkilerinin ele alındığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu