Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ergün Kılıç: Tüketici İtiraz Kültürünü Geliştirmeli

Ergün Kılıç, ülkedeki yüksek enflasyonun tüketicilere doğrudan etkisine dikkat çekerek, tüketicilerin fiyat artışlarına karşı etkin bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini vurguladı.
Ergün Kılıç: Tüketici İtiraz Kültürünü Geliştirmeli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Ergün Kılıç, ülkedeki yüksek enflasyonun tüketiciye doğrudan maliyet olarak yansıtıldığını belirtti. Kılıç, tüketicilerin itiraz etme kültürünü geliştirmesi gerektiğini vurgulayarak, bu şekilde fiyat artışlarına karşı daha etkin bir şekilde mücadele edebileceklerini ifade etti.

İsmet Özçelik’le Ankara Farkı programına konuk olan THD Genel Başkanı Kılıç, tüketicinin sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili mesajlar verdi.

Enflasyonun artmasıyla birlikte tüketicilerin satın alma gücünün ciddi şekilde azaldığını vurgulayan Kılıç, özellikle emeklilerin geçim sıkıntısı çektiğini dile getirdi.

Ülkenin yerli üretimine vurgu yaparak, ithalata dayalı ekonominin enflasyonu artırdığını belirtti. Kılıç, yerli üretimin teşvik edilmesi gerektiğini ve ithal ürünlerin sınırlanması gerektiğinin altını çizdi.

Geçmişte çiftçilerin güvencesi olarak görülen kurumların artık işlevini yitirdiğine dikkat çekerek, tarım ve üretim sektöründe bilimsel yaklaşımların öncelikli hale getirilmesi gerektiğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Kooperatifçiliğin de geliştirilmesi ve tüketiciyi korumak adına kredi kartı faizlerine karşı mücadele edilmesi gerektiğini belirten Kılıç, tüketicilerin haklarını savunmak için daha aktif bir rol üstlenmeleri gerektiğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.