Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekonomi Politikasında Yeni Adımlar Atılabilir: Anket Bekleniyor

Yerel seçimlerde Ak Parti’nin yaşadığı oy kaybının ardından ekonomide yeni adımları gerçekleştireceği anket sonuçlarına göre değerlendirmesi bekleniyor.
Ekonomi Politikasında Yeni Adımlar Atılabilir: Anket Bekleniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre AK Parti yeni bir yol haritası belirlemek üzere hem hükümet hem de parti içinde çalışmalara başladı. 31 Mart yerel seçimlerinde yaşanan oy düşüşlerinin nedenlerini 81 ilde hazırlanan raporlarla değerlendiren AK Parti, elde edilen verilere dayanarak hükümet ve parti düzeyinde yeni stratejiler oluşturuyor.

Bu stratejiler çerçevesinde, ekonomik politikaların iyileştirilmesi için acil adımlar atılacak, sosyal politikalar gözden geçirilecek ve ekonomik zorluklar içinde olan esnaf, emekli ve dar gelirli vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek için gerekli düzenlemeler yapılacak.

Gelen bilgilere göre parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçişin ardından kamu kurumlarındaki yapı değişikliklerinin gözden geçirilerek özellikle bürokratik aksaklıkların gözden geçirilmesi planlanıyor. Her bakanlığın kendi personel yapısını gözden geçirerek bu aksaklıkları belirleyeceği ve kamu personel yasasının ihtiyaca göre revize edileceği kaydedildi.

Yeni Düzenlemeler Yolda

Yakın zamanda ekonomiyi ilgilendiren düzenlemeler yapılması bekleniyor. Ticaret Yasası, 9. Yargı Paketi ve Kripto Yasası’nın Temmuz ayından önce yasalaşması sağlanacak. Hazine Maliye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan gelecek ekonomik düzenlemeleri içeren bir torba yasa teklifinin de Mayıs ayı içinde Meclis’e sunulması bekleniyor.

Parti politikalarının da bu süreçte gözden geçirileceği, seçim sonrası, teşkilat ve parti yönetiminde beklenen değişimin sonbaharda gerçekleşeceği ifade ediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.