Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EREGL Hisseleri için Hedef Ne? Uyuyan Dev Uyanacak mı?

Borsada yatırımcıların gündeminden hiç düşmeyen hisselerden biri olan Ereğli Demir ve Çelik için toplam 17 aracı kurum hedef fiyat açıkladı. Beklentiler ne? İşte detaylar;
EREGL Hisseleri için Hedef Ne? Uyuyan Dev Uyanacak mı?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da özellikle son yıllarda yatırımcısını en çok üzen hisselerden biri de Ereğli Demir ve Çelik (EREGL) oldu. Uzmanların uzun vadeli hisse önerilerinde genellikle yer bulan EREGL için aracı kurumların raporlarında küresel durgunluğa dikkat çekiliyor.

Emtia döngüsünden ciddi derecede etkilenen hisse, Çin’deki arz/talep görünümü, gayrimenkul sektöründeki yavaşlama ve çeşitli sektörlerdeki durgunluk nedeniyle toparlanma sağlayamadı.

EREGL Hisseleri için Hedef Ne? Uyuyan Dev Uyanacak mı?Kaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 40,5 TL’den tamamlayan EREGL, 21 Şubat’ta 49,3 TL seviyesine kadar çıkmıştı. 29 Şubat’ta Bank of America’nın (BoFA) EREGL için hedef fiyatını 17 TL olarak açıklaması, hissede ciddi bir baskıya neden oldu. Şirketten gelen tepkilerin ardından BofA yeni hedef fiyatını değiştirerek 47 TL olarak açıkladı.

EREGL, 30 Nisan’da kapanışını yüzde 2 düşüşle 43 TL’den yaptı. Hissede yıllık kazanç yüzde 31 ile sınırlı kaldı.

GCM Yatırım Banner

2024 yılında EREGL hisseleri için toplam 17 aracı kurum hedef fiyat açıkladı. Hedef fiyat açıklayan kurumlar arasında EREGL için en yüksek hedef fiyatı 67,10 TL ile Ziraat Yatırım verdi. BofA ise EREGL için 47 TL’ye işaret ederek en düşük hedef fiyat veren aracı kurum oldu.

EREGL için hedef fiyat açıklayan aracı kurumlar:

Gedik Yatırım: 52,2 TL

Ünlü & Co: 53,6 TL

QNB Finansınvest: 43 TL

Anadolu Yatırım: 63,5 TL

İş Yatırım: 65 TL

Ak Yatırım: 55,3 TL

TEB Yatırım: 60,3 TL

Deniz Yatırım: 63 TL

Alnus Yatırım: 53 TL

Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler: 56,4 TL

Yapı Kredi Yatırım: 55 TL

Şeker Yatırım: 56,1 TL

Vakıf Yatırım: 60 TL

HSBC: 50 TL

Yatırım Finansman: 65 TL

EREGL için 2024 yılında hedef fiyat veren aracı kurumların ortalama fiyat tahmini 57,39 TL seviyesinde oldu. Söz konusu tahminler, hissede yüzde 33,2 oranında potansiyele işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.