Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Başkentte Ekmeğe Yüzde 25 Zam

Başkentte ekmeğe yüzde 25 zam gelmesinden sonra konuşan Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Alnıaçık, bu artışın daha önce yapılması gerektiğini söyledi.
Başkentte Ekmeğe Yüzde 25 Zam
HABER GİRİŞ

Vatandaş temel gıdadan, giyime birçok ürüne gelen zamlarla yaşam mücadelesini sürdürüyor. Bugün zamlara bir yenisi daha eklendi. Ankara’da bugün ekmeğe yüzde 25 zam geldi. Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, açıklamada bulundu.

Ankara’da bugünden geçerli olmak üzere 200 gramlık ekmeğin fiyatı 8 liradan 10 liraya çıktı. ANKA Haber Ajansı’na değerlendirmede bulunan Alnıaçık, yılbaşından sonra un, maya ve diğer tüm girdilere zam geldiğini söyledi. Ondan dolayı ekmeğe zam yapmak durumunda kaldıklarını aktardı.

Ankara’da ekmeğe yılbaşında zam yapılmasını istediklerini ancak zammın ötelendiğini söyledi.

Ekmeğin fiyatının yılbaşında 10 TL olması gerektiğini bildirdi. Çünkü fırında çalışan işçilere yüzde 58 zam yapıldığını aktardı.

Türkiye’de işsizlik olduğuna işaret eden Alnıaçık, kendilerinin ise çalıştıracak işçi bulamadıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bulunan elemanları işçi sendikasının belirlemiş olduğu için işçinin maaşının en az 1,3 katını istediğini aktardı.

Gelen zam ile birlikte Ankara’da 400 gramlık Ata ekmeği 20 TL’den satılacak. 200 gram kepekli, tam buğday ve çavdar ekmekleri ile çiçek ekmeğin fiyatı 15 TL olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.