Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransız Bankadan Dikkat Çeken Dolar/TL Tahmini

Dolar/TL tahminini ve tahvillerle ilgili yorumunu paylaşan BNP Paribas, Türk lirasının gelecek birkaç ay boyunca taşıma fırsatı sunduğunu açıkladı. İşte detaylar;
Fransız Bankadan Dikkat Çeken Dolar/TL Tahmini
HABER GİRİŞ

Fransa’nın en büyük bankalarından biri olan BNP Paribas, Türkiye’de açıklanan enflasyon verilerinin ardından önemli dolar/TL’ye ve tahvillere yönelik önemli bir değerlendirme yaptı.

BNP Paribas, yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 40 olarak korudu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) faiz artışı beklemediğini açıkladı.

Türkiye’nin cari işlemler hesabının mevsimselliğinin Mayıs ayında iyileşmeye başladığı, ticaret dengesi verilerinin dış hesaplarda yeniden dengelenme işareti gösterdiği belirtildi.

Fransız Bankadan Dikkat Çeken Dolar/TL TahminiKaynak: Paratic Piyasalar

Banka, dolar/TL için yıl sonu hedefinin 36 olduğunu açıkladı ve 2 yıl vadeli Türk devlet tahvili getiri eğrisi için değerlemelerin cazip seviyelerde olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Sıfır kuponlu tahvillerin enflasyon beklentilerine kıyasla çok yüksek reel oranlar sunduğu vurgulandı.

Türk lirasının gelecek birkaç ay boyunca cazip bir taşıma fırsatı sunduğunu kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.