Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YİK’ten Ekonomi Mesajı: Yılın 2. Yarısında Sonuçlar Görülecek

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplantısı sona ererken, yazılı açıklamada ekonomide popülist tutumlardan kaçınılmasının önemine değinildi. Detaylar;
YİK’ten Ekonomi Mesajı: Yılın 2. Yarısında Sonuçlar Görülecek
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK), bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplandı. Gündemde pek çok konu başlığı yer alırken, toplantı sonrasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan yazılı açıklama geldi.

Toplantıda 6 Şubat tarihli yıkıcı depremler sonrasındaki süreç, ülke gündemindeki siyasi konular ve ekonomik meselelerin yanı sıra karşı karşıya gelinen bölgesel ve küresel tüm sınamalar ile ilgili istişarelerde bulunulduğu açıklandı.

Ekonomi Programının Sonuçları için İkinci Yarıya İşaret Edildi

Sıkı sıkıya uygulandığına vurgu yapılan ekonomik programın toplantının en önemli gündem maddelerinden biri olduğunun belirtildiği açıklamada, ekonomiye yük oluşturacak popülist tutumlardan özellikle kaçınılmasının öneminin altı çizildi.

Ekonomik programın hedeflerine ulaşması için yürütülen özenli çalışmanın aynı doğrultuda sürdürülmesinin önemine dikkat çekildi.

İletişim Başkanlığı YİK Toplantısı Sonrası Yazılı Açıklamada Bulundu
Kaynak: X / @iletisim

Olağanüstü bir durum oluşmadığı takdirde 2024’ün ikinci yarısından itibaren ekonomi programının sonuçlarınının görülmeye başlanacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Yeni anayasa çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerin de yapıldığı toplantıda Türkiye’nin sivil, özgürlükçü, demokratik ve kuşatıcı bir anayasaya olan ihtiyacına değinildiği belirtildi.

Seçimsiz 4 Yıllık Sürece Vurgu Yapıldı

Seçimsiz dört yıllık sürecin Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşma yolunda önemli olduğuna; bu sürecin siyaset, yönetim, dış politika ve diğer alanlar için fırsatlar barındırdığına vurgu yapıldı.

Açıklamanın devamında, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen illerde yapılan imar ve inşa faaliyetleri ile eğitimde yeni dönemi başlatacağı belirtilen Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin gündemdeki diğer önemli konular olduğundan bahsedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.