Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Konut Fiyatları Endeksi Nisan’da %1,4 Arttı

2020’yi rekor seviyede bitiren İngiltere konut fiyatları endeksi, 2021’in dördüncü ayında hem aylık hem yıllık arttı.
İngiltere’de Konut Fiyatları Endeksi Nisan’da %1,4 Arttı

Birleşik Krallık’ın en uzun süreli aylık konut fiyatları serisi Halifax Konut Fiyat Endeksi, Nisan’da aylık bazda yüzde 1,4 arttı.

Yıllık bazda yüzde 8,2 artış oldu.

Yıllık beklenti yüzde 7,3, aylık beklenti yüzde 0,4 artışa işaret ediyordu. Mart’ta aylık bazda yüzde 1,1 yıllık bazda yüzde 6,5 artış olmuştu.

Mart ayında Halifax Genel Müdürü Russell Galley, genel olarak, başarılı aşı uygulamasının tüketici güvenini artırmasıyla ve talep faktörüyle önümüzdeki aylarda yüksek faaliyet seviyelerinin sürdürülmesini beklediklerini belirtmişti.

İngiltere Konut Fiyat Nisan
Kaynak: Halifax

Son ankette, Nisan ayında konut fiyatlarının pazar son dönemdeki ivmesini korumaya devam ederken, önceki ayın rekorunu gölgede bıraktığını belirtti.

Ortalama emlak, 5 yılın en yüksek yıllık büyüme oranı olan aylık yüzde 1,4 ve yıllık yüzde 8,2 artışla şu anda 258,204 sterlin değerinde olduğunu aktardı. Nakit olarak, pazarın Nisan 2020’de durma noktasına gelmesinden bu yana ortalama evin değerine yaklaşık 20 bin sterlin eklendiğini belirtti.

“Aşılama programı hızla devam ederken İngiltere ekonomisinin uzun vadeli görünümünde artan bir iyimserlik var ancak konut piyasasının orta vadeli beklentileri konusunda temkinli davranıyoruz” dedi. Mevcut belirsizliğe ve artan işsizlik potansiyeline atıfla, ev fiyatlarındaki büyümenin yıl sonuna kadar yavaşlayacağına inandıklarını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum