Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED Öncesi ADP İstihdam Verisi Geldi

Küresel piyasaların odaklandığı ABD’nin istihdam raporu geldi. ABD tarım dışı istihdam verisi yine beklentileri aştı. Detaylı bilgi haberde;
FED Öncesi ADP İstihdam Verisi Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasaların bugün birincil odağı ABD Merkez Bankası’ndan (FED) bu akşam gelecek olan faiz kararı iken öncesinde önemli bir istihdam verisi geldi. Nisan ayının tarım dışı istihdam verisi paylaşıldı.

ADP tarım dışı istihdam verisine göre yılın dördüncü ayında ABD’nin tarım dışı istihdamında sayı 192 bin oldu. Böylece son gelen rakam piyasa beklentisini iki ay üst üste aşmış oldu. Nisan ayı için piyasa beklentisi 179 bin olarak belirlenmişti.

Mart ayında ADP tarım dışı istihdamı için beklenti 148 bin iken gelen rakam 184 bin olmuş, son güncellemelerle 208 bin olarak kaydedilmişti.

Raporda görüşlerine yer verilen ADP Baş Ekonomisti Nela Richardson, “Nisan ayında işe alım geniş tabanlıydı. Yalnızca bilgi sektörü (telekomünikasyon, medya ve bilgi teknolojisi) zayıflık gösterdi, iş kayıpları bildirdi ve Ağustos 2021’den bu yana en düşük ücret artış hızını kaydetti” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.