Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP’li Belediye Başkanlarına Koronavirüs Konusunda Yeni Talimatlar Verdi

AK Partili belediye başkanlarıyla video konferans yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadelede milli dayanışmanın önemini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP’li Belediye Başkanlarına Koronavirüs Konusunda Yeni Talimatlar Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans şeklinde yaptığı toplantıda AK Partili belediye başkanlarına seslendi. Ana gündem konusu koronavirüs olan konuşmada, belediye başkanlarına geçim derdi olan vatandaşlara destek olmaları konusunda talimat verdi. Covid-19 salgınında birçok ülkeye kıyasla çok daha iyi durumda olduğumuzu bir kez daha yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan belediye başkalarına seslendiği konuşmasında 83 milyon vatandaşın yanında olduklarını söyledi.

Erdoğan Belediye Başkanlarına TalimatErdoğan geçim derdi olan insanlara destek olunması talimatını verirken “İşsiz kaldığı veya yetersiz gelire sahip olduğu için geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız.” açıklamasında bulundu.

Belediyelerin temizlik ve korunma malzemesi gibi ürünlerin temin edilmesi ve dağıtımı konusunda yoğun bir çalışma içerisinde olmalarını istedi. Birçok bankanın ihtiyaç sahiplerine kredi desteği sağladığını hatırlatarak kamu bankalarının aylık geliri 5000 TL‘nin altında olan vatandaşlara 10.000 TL’ye varan finansman desteği sağladığını söyledi.

Dünyadaki diğer birçok ülkeye kıyasla koronavirüs salgını konusunda çok daha iyi durumda olduğunuzu, bu süreci panik yapmadan ve rehavete düşmeden başarıyla tamamlayacağımızı aktardı. Türkiye’nin bu salgını yenecek güçte olduğunu söyleyen Erdoğan milletin en büyük gücünün birlik ve beraberlik olduğunu vurguladı.

Bu mücadelenin sadece hükümetle sağlanamayacağını, tüm kurum ve kuruluşların da ortak meselesi olduğunu aktardı. Biz Bize Yeteriz kampanyasından toplanacak tüm tutarın ihtiyaç sahibi ailelere bağışlanacağını belirten Erdoğan, şu anda tüm milletin canını tehdit eden bir düşmanla mücadele ettiğimizi dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu