Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati: Enflasyon ile Mücadeleyi İyi Biliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Urfa'da önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, yatırımcıya bürokratik engeller çıkaranların önünde duracaklarını söyledi.
Bakan Nebati: Enflasyon ile Mücadeleyi İyi Biliyoruz
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Şanlıurfa Viranşehir’de düzenlenen AK Parti mitinginde konuştu. Bakan Nebati’nin gündeminde yatırımcıya destek ve yükselen enflasyon oranları vardı.

Yatırımcıların önünü kesmek isteyenlerle mücadele edeceklerini vurgulayan Bakan Nebati, bürokratik engeller çıkaranların önünde duracaklarını söyledi. Kimsenin ülkeye yatırım yapmak isteyenlerin önünü kesemeyeceğini belirten Nebati, “Bu engellerin önünde biz dururuz” diye konuştu.

Bakan Nebati Urfa'da
Kaynak: Twitter

Hazine ve Maliye Bakanı, dünya genelinde emtia ve petrol fiyatlarındaki yükselişe dikkat çekti ve geçen yıl 2 yıl boyunca bu fiyatları yansıtmamaya gayret etiklerini ve Türkiye’nin dünyada kendisini pozitif olarak ayrıştıran en önemli ülkelerin başında geldiğini ifade etti.

‘Türk Lirasına Güven Arttı’

Enflasyon ile nasıl mücadele edileceğini en iyi bilenlerden olduğunu belirten Bakan Nebati, “Şu anda enflasyonun baskısı altındayız. Halledeceğiz. 20 yıldır hangi problemi çözmedik. Millet Türk lirasına güvenmeye başladı. ‘Ülkede ayçiçek yağı bitti’ dediler. Millete ayçiçeği yağı stoku yaptırdılar.” açıklamasında bulundu.

Güneş enerji santralleriyle 3 yıl içerisinde Urfa’da tarımsal enerji ihtiyacının sıfırlanacağını belirten Bakan Nebati, ürettiğimiz fazla elektriğin satılacağını ve bölgedeki çiftçilerin fatura probleminin kalmayacağını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu