Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Allianz’ın 11 Yıl İçindeki Türkiye Yatırım Tutarı 1 Milyar Euro Üzerine Çıktı

Dünyanın en büyük sigorta ve yatırım şirketlerinden biri olan Allianz, 2008 yılından bu yana Türkiye'ye 1 milyar Euro üzerinde yatırım yaptığını açıkladı.
Allianz’ın 11 Yıl İçindeki Türkiye Yatırım Tutarı 1 Milyar Euro Üzerine Çıktı
Yorum

Merkezi Almanya’nın Münih kentinde bulunup dünyadaki dev şirketlerden biri olan Allianz’ın Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan bazı açıklamalar yaptı. Şirketin Türkiye yatırımlarının son 11 yılda 1 milyar Euro üzerinde kaydedildiğini bildirdi.

Gürkan, Türkiye üzerinden yapılan planların uzun vadeli olarak incelendiğini belirtirken, başta Türk ekonomisine ve insanına duyduğu güvenden söz etti. Bununla birlikte Allianz olarak sektördeki büyüme potansiyeline inançlarının tam olduğunu söyledi.

Gürkan, söz ettiği inanç ve kalıcılıklarına örnek olarak 2008 yılından bu yana Türkiye’ye 1 milyar Euro’yu aşan yatırımı gösterdi.

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga GürkanGürkan, Allianz tarafından en son yapılan yatırım olan İzmir’deki operasyon merkezi Allianz Kampüs’ün yalnızca 1 yıl gibi kısa bir sürede büyük başarı yakalamasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bundan sonraki dönemde Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi’ni hedeflediklerini açıklayan Gürkan, Beykoz bölgesinde yer alan Türk-Alman Üniversitesi kampüsündeki Allianz Teknik’in Ekim ayında açılacağını duyurdu.

Gürkan, firma yatırımlarının müşteri memnuniyetini esas alan çeviklik, yalınlık, verimlilik ve dijitalleşme bakımından zenginleştirileceğini ve yatırımların devam ettirileceğini belirtti.

Yatırımlar Devam EdecekDiğer taraftan Allianz’ın dünya genelinde 70 üzerindeki ülkede 142 bini aşan personeliyle hizmet verdiğini vurgulayan Gürkan, 92 milyonu aşan bir müşteri kitlesine sahip olduklarını söyledi. Konuşmasında şirketin geçmişine de değinen Başkan, Allianz’ın geçmişinin 1923 yılındaki Şark Sigorta’ya dayandığını söyledi.

Allianz Türkiye’nin bünyesinde Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik’i tuttuğunu bildiren Gürkan, Türkiye’de sigorta sektörünün liderliğini üstlendiklerini gururla dile getirdi. Sayısı 2500’ü bulan personel ekibi, 3800 acente, 1800 banka şube kanalı ve 6000’i aşkın anlaşmalı kurumla büyük bir güce sahip olduklarını belirtti.

Bunların yanında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerinin konsolide verilerinden edinilen bilgiye göre 2019 yılının ilk 6 ayında hayat dışı branşta 3,3 milyar liralık prim üretimiyle %11,7’lik pazar payına ulaşıldığı öğrenildi.

Allianz, 2006 yılından bu yana 101,129 milyar Euro’luk ciro ile 7,021 Euro net kazanç elde ediyor. Aynı zamanda Türkiye’de en fazla tercih edilen sigorta şirketlerinden biri olarak biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu