Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin Ticaret Açığı Nisan’da Beklentilerin Altında Geldi

2021'in dördüncü ayında ABD'nin ticaret açığı 68,9 milyar dolarla beklentilerden daha az geldi.
ABD’nin Ticaret Açığı Nisan’da Beklentilerin Altında Geldi

ABD Ticaret Bakanlığı’nın Ekonomik Analiz Bürosu (BEA) Nisan ayına ilişkin ticaret verilerini açıkladı.

Buna göre ABD’nin ticaret açığı Nisan’da 68,90 milyar dolar oldu. Revize rakama göre Nisan açığı 6,1 milyar dolar geriledi. Beklenti 69 milyar dolar açığa işaret ediyordu.

Mart’ta 74,40 milyar dolarlık açıkla yeni rekor seviye kaydedilmişti. Rakam 75 milyar dolara revize edildi.

ABD’nin Ticaret Açığı Mart’ın 75 Milyar Dolarlık Rekorundan Geriledi

ABD Ticaret Açığı Nisan 2021
Kaynak: BEA

Ekonomik Analiz Bürosu, küresel salgın ve ekonomik toparlanmanın Nisan 2021’de uluslararası ticareti etkilemeye devam ettiğini ve tam etkilerin istatistiklerde ölçülemeyeceğini belirtti.

Nisan’da ihracatın 205 milyar dolarla Mart ihracatından 2,3 milyar dolar daha fazla olduğu kaydedildi. Nisan ithalatının, Mart ithalatından 3,8 milyar dolar azalarak 273,9 milyar dolar olduğu söylendi.

Mal ve hizmet açığındaki Nisan ayı düşüşünün, mal açığında 6,2 milyar dolarlık gerilemeyi ve hizmet fazlasında 0,1 milyar dolar gerilemeyi yansıttığı aktarıldı.

BEA, yılbaşından bugüne mal ve hizmet açığının 2020’nin aynı dönemine göre 94,5 milyar dolar veya yüzde 50,5 arttığını belirtti. İhracat 42,0 milyar dolar veya yüzde 5,6 artarken ithalat 136,4 milyar dolar veya yüzde 14,6 arttı.

Çin ile olan açık, ihracatın artması ve ithalatın düşmesi nedeniyle 7,1 milyar dolar azalarak 32,4 milyar dolara geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum