Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Ekonomisi Nisan-Haziran Döneminde %6,6 Büyüdü

ABD ekonomisi, Nisan-Haziran döneminde ön tahminden fazla beklentiden az büyüdü.
ABD Ekonomisi Nisan-Haziran Döneminde %6,6 Büyüdü

Ekonomik Analiz Bürosu (BEA) ABD’nin ikinci çeyrekteki gayrisafi yurt içi hasıla (GSYİH) büyümesi için ikinci tahminini açıkladı. Okuma yüzde 6,6 oldu.

Beklenti yüzde 6,7 yönündeydi. Ön tahmin 2Ç21’de GSYİH’nin yüzde 8,5‘lik piyasa tahminlerinin oldukça altında yüzde 6,5 arttığını göstermişti.

İkinci Okumaya Göre ABD Ekonomisi 2Ç21’de %6,6 Büyüdü

ABD Ekonomisi 2Ç21 %6,6 Büyüdü
Kaynak: BEA

BEA, güncellemenin özel envanter yatırımı, sabit konut yatırımı ve eyalet ve yerel yönetim harcamalarında yapılan aşağı yönlü revizyonlarla kısmen dengelenen konut dışı sabit yatırım ve ihracatta yukarı yönlü revizyonları yansıttığını söyledi.

GSYİH hesaplamasına dahil edilmeyen ithalatın aşağı yönlü revize edildiği eklendi.

Cari dolar GSYİH, ikinci çeyrekte yıllık yüzde 13,2 veya 693,2 milyar dolar artarak 22,73 trilyon dolara ulaştı. İlk çeyrekte GSYİH yüzde 10,9 veya 560,6 milyar dolar arttı.

Gayri safi yurtiçi alım fiyat endeksi ikinci çeyrekte yüzde 5,8 artarak 0,1 puan yukarı yönlü revize edildi. PCE fiyat endeksi yüzde 6,5 artarak 0,1 puanlık yukarı yönlü bir revizyon oldu. Gıda ve enerji fiyatları hariç tutulduğunda, PCE fiyat endeksi, ön tahminden revize edilmeden yüzde 6,1 arttı.

Reel gayri safi yurtiçi gelir (GDI), ilk çeyrekteki yüzde 6,3’lük (revize) artışa kıyasla, ikinci çeyrekte yüzde 1,6 arttı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum