Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yurt Dışı Yerleşikler 164,9 Milyon Dolarlık DİBS Aldı

TCMB’nin her hafta açıkladığı verilere göre yabancı yatırımcılar DİBS ve ŞBS alımı gerçekleştirdi. Hisse senedi pozisyonu ise değişiklik göstermedi.
Yurt Dışı Yerleşikler 164,9 Milyon Dolarlık DİBS Aldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) haftalık menkul kıymet istatistiklerini yayımladı. Açıklanan verilere göre yurt dışı yerleşik yatırımcıların 16 Nisan ile biten haftada hisse senedi pozisyonlarında değişiklik olmadı. Bir önceki hafta 46 milyon dolarlık hisse senedi satışı gerçekleşmişti.

Son hisse senedi stok miktarı 23.176,5 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.
16 Nisan'da Hisse Senedi Pozisyonu Değişmedi
Kaynak: TCMB

Yabancı yatırımcılar geçen hafta 164,9 milyon dolar değerinde devlet içi borçlanma senetleri (DİBS) aldı. Devlet tahvillerinde toplam stok miktarı 7.785,5 milyon dolar olurken, bir önceki hafta bu değer 7.464,0 milyon dolardı.

Bir önceki hafta 264,7 milyon dolar olan şirket içi borçlanma senetleri (ŞBS) miktarı, 18 milyon dolarlık alımla 282,7 milyon dolara ulaştı. Geçen hafta yabancılar hisse senedi alım veya satış işlemi yapmadı.

Bir önceki haftalardaki duruma bakıldığında sırasıyla; 46 milyon dolar, 364,4 milyon, 813,9 milyon dolarlık satış yapılmıştı. 19 Mart haftasında 60,4 milyon dolarlık hisse senedi alımı yapılırken, bu dönem 2021’in başından bu yana gerçekleşen tek alım haftası olarak kayıtlara geçti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum