Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüksek Gelirli Hanelere Pahalı Fatura Dönemi Geliyor

Ekonomi yönetiminin, enerji faturaları için yeni bir dönem aralamaya hazırlandığı iddia edildi. Gelir grubuna göre fatura döneminin detayları haberde;
Yüksek Gelirli Hanelere Pahalı Fatura Dönemi Geliyor
HABER GİRİŞ

Ekonomi yönetiminin bütçe açığını kapatmak adına tasarruf tedbirlerine ağırlık verdiği ve giderleri kısmayı amaçladığı haberleri gündemde yer alırken, gelir kalemini artıracak bir yeni karara yoğunlaştığı öğrenildi. Geçen yılın Nisan ayında başlatılan ve bu ay itibarıyla son bulan 25 metreküplük doğal gaz desteğinin ortadan kalkmasıyla gider kaleminde tasarruf sağlamayı amaçlayan ekonomi yönetimi faturalar için de yeni bir dönem aralamaya hazırlanıyor.

ABD merkezli Bloomberg’ün haberine göre yüksek gelirli hanelerin daha yüksek fatura ödemesi planı masada. İsmi açıklanmayan bir yetkilinin paylaştığı bilgilere göre enerji faturaları gelir gruplarına göre farklılık gösterecek.

Bu kapsamda doğal gaz ve elektrik tarifeleri ile hükümet, düşük gelirli haneleri desteklerken, yüksek gelir grubundan daha yüksek gelir elde etmeyi planlıyor.

Plan kapsamında gelir ya da tüketim arttıkça enerji faturaları da kademeli olarak artacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı düzenlemenin, kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın