Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zam Fırtınası Birayı Vurdu: Yüzde 40’a Yakın Artış Geliyor

Alkol grubuna gelen zam haberleri bitmiyor. Zammın yeni öznesi bira oldu. Tekel Bayileri Platform Başkanı, bira fiyatlarına yüzde 40’a yakın artış geleceğini duyurdu.
Zam Fırtınası Birayı Vurdu: Yüzde 40’a Yakın Artış Geliyor
HABER GİRİŞ

Alkollü içeceklerden alınan vergilere gelen zamların insan sağlığını tehdit edecek boyuta ulaştığı uyarıları karşılık bulmadı. Daha önce rakı ve şarap grupları için gelen zam fırtınası bu kez birayı vurdu. Yeni zammın haberini Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş verdi.

Her seçim sonrası kanıksanan alkol zamlarına yenisi eklendi. Yakın zamanda rakı grubuna gelen yüzde 12 ila 15 oranlarındaki zamdan sonra sıra biraya geldi.

Özgür Aybaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Efes ve Tuborg gruplarında gerçekleşecek fiyat güncellemelerine ilişkin bilgi verdi. Aybaş, biraya yakın zamanda 15 ila 20 TL civarında zam geleceğini duyurdu.

Fiyat güncellemesiyle birlikte Efes grubunda en düşük fiyatlı biranın 75 liraya çıkması beklenirken, en yüksek seviye 100 lirayı aşacak. Tuborg grubunda ise fiyat skalası en düşük 75 TL, en yüksek 100 TL seviyelerinde olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın