Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sağlıkta Yeni Dönem! SGK 47 İlacı Geri Ödeme Listesine Ekledi

Sosyal Güvenlik Kurumu, sağlık alanında önemli bir adım atarak geri ödeme listesine 47 yeni ilacı ekledi. Detaylar haberin içerisinde;
Sağlıkta Yeni Dönem! SGK 47 İlacı Geri Ödeme Listesine Ekledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

SGK hastaların daha etkin ve uygun maliyetli tedavi seçeneklerine erişimi kolaylaştırma adına bazı ilaçları geri ödeme listesine ekliyor. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sunduğu hizmetleri genişleterek geri ödeme listesine 10’u yerli üretim olmak üzere toplam 47 ilacı daha ekledi.

Söz konusu eklemeler arasında özellikle kanser tedavisi için önemli olan 8 yenilikçi ilacın bulunduğuna işaret edildi.

Geri ödeme listesine alınan diğer ilaçlar arasında alerji aşıları, büyüme hormonları, dirençli uyuz ilaçları, atopik dermatit ilaçları, diyabet ilaçları ve psikoleptik/antidepresan ilaçlar yer alıyor.

Özellikle kanser tedavisinde kullanılan ilaçlarda genişletilen ödeme alanları meme kanseri, mesane kanseri, prostat kanseri, akciğer kanseri, Dirençli Akut Myeloid Lösemi (AML), Kronik Lenfositik Lösemi (KLL), Multiple Myelom (MM) gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan yenilikçi ilaçlara erişimi artırıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın