Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump’ın Kaos Yarattığını Söyleyen John Malone, 2020’de Bloomberg’e Oy Verecek

Medya patronu John Malone, Trump'ın kaosa neden olduğunu söylerken, 2020'de Michael Bloomberg'e oy vereceğini açıkladı.
Trump’ın Kaos Yarattığını Söyleyen John Malone, 2020’de Bloomberg’e Oy Verecek
Yorum

Medya patronu ve Liberty Media Başkanı John Malone, Trump’ın bir kaos olduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri’ne liderler edecek doğru kişi olmadığını söyledi.

Malone, “Bakın, Trump’ın yapmaya çalıştığı pek çok şey olduğunu düşünüyorum. Sorunları tanımlamak ve çözmeye çalışmak, bu harikaydı. Sadece onun doğru adam olduğunu düşünmüyorum. Kiraladığı ve otobüsün altına attığı insanların yarısı şimdi onu öldürmeye çalışıyor. Ne tür bir şey bu? Bu kaos,” ifadelerini kullandı.

Malone, Trump’ın doğru adam olmadığını düşünüyor ve sadece bir takım kurmayıp, 1 numaralı sorunun da kendisi olduğunu söylüyor.

Trump Doğru Adam DeğilTrump yönetimi, başkanın Ocak 2017’de göreve başlamasından bu yana çok sayıda üst düzey yetkili ile görüş ayrılığı yaşadı. Bu isimler, eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton, eski Beyaz Saray Genel Sekreteri John Kelly, eski Savunma Bakanı Jim Mattis, eski Başsavcı Jeff Sessions ve eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile sınırlı değil.

Meclis Demokratları, Trump’a yapılan bir soruşturma dışı bırakma soruşturmasının kamuoyu ortasında ve başkanın kişisel avukatını Ukrayna ile çok kısa bir süre içinde komisyon almaya davet edip etmemesi gerektiğinin ortasında bulunuyor.

ABD’nin AB Büyükelçisi Gordon Sondland, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ruby Giuliani’nin Ukrayna’yı başkanın siyasi rakipleriyle ilgili soruşturmaları duyurmasını istediği zaman Trump’ın dileklerini ilettiğini söyledi.

John Malone, 2020 başkanlık seçimlerinde belirgin bir özgürlükçü olarak kendi çekincelerine rağmen eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg’e oy vereceğini belirtti.

Michael Bloomberg'e Oy VerecekMalone, çok fazla şansı olup olmadığını bilmese bile milyarder Bloomberg’ü tercih edeceğini açıkladı. 77 yaşındaki eski bir Cumhuriyetçi olan Bloomberg’ün, şu anki Demokratik öncü oyuncu adaylarından daha sonraki bir başlangıç olmasına rağmen 2020 seçimlerine bir giriş yaptığını bildiğini ifade etti.

Ancak Bloomberg yarışa girmeye karar verirse Senatör Elizabeth Warren ve Bernie Sanders’a karşı daha ılımlı bir seçenek sunabilir. Warren özellikle Lee Cooperman ve Big Tech ile Big Banking’deki diğer yöneticiler gibi milyarderlerle yaptığı yüksek profilli tartışmalar nedeniyle Wall Street’in öfkesini kazandı.

En zengin Amerikalılar için büyük vergi zamları ve “Medicare for All” gibi geniş kapsamlı hükümet programları için planlar önerdi. Malone ise Massachusetts Demokratının hayranı olmadığını ve zengin Amerikalılara karşı artan düşmanlık olarak gördüğü şeyi söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu