Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Hükümet Destekli Sber Bankası ETF Başlatıyor

“Sber – Blockchain Ekonomisi” olarak adlandırılan ETF, SBBE kodu altında işlem görecek ve büyük kripto şirketlerini takip edecek. Ayrıntılar haberde…
Rusya’da Hükümet Destekli Sber Bankası ETF Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’da hükümet destekli şirket ve ülkenin en büyük bankası olan Sber, Coinbase ve Galaxy Digital gibi büyük kripto şirketlerinin performansını izlemek için bir blockchain borsa yatırım fonu (ETF) başlatıyor.

Sber Asset Management, yeni ETF’nin madencilik ve kripto varlıkları ihraç etmek için donanım ve yazılım sağlayıcılar da dahil olmak üzere çeşitli blok zinciri ve kripto endüstrisi firmalarıyla bağlantılı olduğunu bildirdi. Fon, SBBE kodu altında işlem görecek ve Sber’in yatırım yan kuruluşu SberCIB tarafından geliştirilen isimsiz endeksi izleyecek.

Portföy, ABD’li kripto para borsası Coinbase, Mike Novogratz’ın yatırım şirketi Galaxy Digital ve blockchain yazılım sağlayıcısı Digindex dahil olmak üzere dünyanın en büyük kripto şirketlerinden bazılarını takip etmede kullanılacak.

Sber’in blockchain ETF’si, yatırımcıların dijital para birimlerini doğrudan geliştirme, satın alma, tutma ve satma ile ilgili zorluklar olmadan blockchain pazarında para kazanmalarına izin veren Rusya’daki ilk ETF olacak.

Şirket geçtiğimiz günlerde blockchain ETF planlarından bahsetmişti. Fonun Rusya Merkez Bankası’nın kısıtlamaları kapsamına girmediği ve perakende yatırımcılara sunulabileceği belirtildi.

Rus merkez bankası, yatırım fonlarının Bitcoin gibi kripto para birimleri satın almasını ve nitelikli ya da niteliksiz yatırımcılara kripto maruziyeti sağlamasını yasaklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu