Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KLNMA, Deprem için 100 Milyon Dolarlık Anlaşmayı Duyurdu

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, depremin etkilerinin azaltılması ve gıda güvenliği kapsamında finansman anlaşması ve finansman protokolü imzaladığını duyurdu.
KLNMA, Deprem için 100 Milyon Dolarlık Anlaşmayı Duyurdu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Son haftalarda sergilediği negatif performansla hisseleri aşağı yönlü hareket eden Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş (KLNMA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni anlaşmasını paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, İslam Kalkınma Bankası ile 100 milyon dolar tutarında finansman anlaşması ve Uluslararası İslami Ticaret Finansman Kurumu ile 100 milyon ABD doları tutarında finansman protokolü imzalandığını duyurdu.

Söz konusu anlaşmanın deprem etkilerinin azaltılması ve gıda güvenliği teması kapsamında yapıldığı bildirildi.

Kalkınma Bankası’ndan Deprem için 100 Milyon Dolarlık AnlaşmaKaynak: Partic Piyasalar

Piyasa öncesi işlem platformu/ kesin alım pazarında işlem gören KLNMA 40,2 TL seviyesinde bulunuyor. Hisse haftalık yüzde 13,6, aylık yüzde 32,8 oranında değer kaybetti. Yıllık artış ise yüzde 137 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner

KLNMA, 7 Kasım’da gördüğü ulaştığı 70 TL seviyesinden gerileyerek 40 TL düzeyine indi. Yıllık en düşük 10,4 TL, en yüksek 70 TL görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.