Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Merkez Bankası HSBC’ye Para Cezasını Kesti!

İngiltere Merkez Bankası, mevduat konusundaki başarısızlıkları nedeniyle HSBC'ye milyonluk cezayı kesti. Detaylar haberde...
İngiltere Merkez Bankası HSBC’ye Para Cezasını Kesti!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

İngiltere Merkez Bankası (BoE) tarafından bugün yapılan açıklamada mevduat koruma, tanımlama ve bildirimdeki başarısızlıklar nedeniyle yatırım bankası HSBC’ye para cezası kesildiği duyuruldu.

BoE tarafından yapılan açıklamada HSBC Bank ve HSBC UK Bank’ın mevduat koruma kurallarını ihlal ettiği aktarıldı. 2015-2022 yılları arasında söz konusu kuralların düzgün bir şekilde uygulanmadığının tespit edildiği bildirildi.

Bu kapsamda HSBC’ye 57,4 milyon sterlin para cezası verildiği aktarıldı.

Söz konusu para cezası, BoE bünyesindeki İhtiyati Düzenleme Kurumu’nun (PRA) bugüne kadar verdiği en yüksek ikinci para cezası oldu.

Firmaların soruşturma boyunca iş birliği yaptığı ve bundan dolayı para cezasında yüzde 15’lik bir indirim olduğu aktarıldı. Firmaların konuyu çözmeyi kabul ettiği bu nedenle cezada yüzde 30 oranında indirim yapıldığı bildirildi. İndirimler uygulanmasaydı para cezasının 96,5 milyon sterlin olacağı hatırlatıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın