Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Barclays’tan İşten Çıkarma Hazırlığı: Yüzlerce Çalışan Etkilenecek

İngiltere merkezli banka Barclays, 900 kişiye yakın çalışanı işten çıkarmaya hazırlanıyor. Ayrıntılar geliyor…
Barclays’tan İşten Çıkarma Hazırlığı: Yüzlerce Çalışan Etkilenecek
YAYINLANMA ZAMANI

İşçi sendikası Unite Salı günü yaptığı açıklamada, Barclays’in İngiliz işletmesindeki 900 kişiyi işten çıkarma riskiyle karşı karşıya bıraktığını ve şirketin getirilerini artırmak amacıyla büyük maliyet kesintileri yaptığını söyledi.

Barclays adına konuşan bir yetkili, işten çıkarmaların sayısı hakkında yorum yapmaktan kaçındı, ancak bankanın geçen ayki üçüncü çeyrek sonuçlarının yanı sıra maliyetleri düşürmeye çalışacağına dair duyurusuna değindi.

Yetkili, işi basitleştirmek ve yeniden şekillendirmek, hizmeti iyileştirmek ve daha yüksek getiri sağlamak için bir dizi eylem gerçekleştirdiklerini söyledi. Yönetim katmanlarının azalması, grubun teknoloji ve otomasyon yeteneklerini geliştirmesi nedeniyle çalışan sayısında değişiklik yapılacağı belirtildi.

Barclays CEO’su CS Venkatakrishnan, maliyet düşürme planına ve bankanın geliri nasıl artırmayı planladığına ilişkin daha fazla ayrıntıyı açıklayacağı Şubat ayındaki yatırımcı güncellemesi öncesinde bankanın getirilerini artırma yolları arıyor.

İngiliz bankası, geçen hata 2.000 kadar kişinin işten çıkarılmasını gerektirebilecek 1 milyar pounda yakın tasarruf etme planları üzerinde çalıştığı haberleri ile gündeme gelmişti.

GCM Yatırım Banner

Daralma planı, İngiltere’de sıkılaşan faiz politikasının ortasında ortaya çıkıyor. İngiltere Merkez Bankası, enflasyonu düşürme planı çerçevesinde, daha önceli toplantılarında faiz oranını yüzde 5,25 ile 15 yılın zirvesine taşıdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın