Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası Sektöre Dair Bir İlke İmza Attı

İş Bankası, 500 milyon TL tutarında, iki yıl vadeli yeşil tahvil ihraç ederek sektörde bir ilki gerçekleştirdi.
İş Bankası Sektöre Dair Bir İlke İmza Attı
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye İş Bankası, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayımlanan “Yeşil Borçlanma Aracı, Sürdürülebilir Borçlanma Aracı, Yeşil Kira Sertifikası, Sürdürülebilir Kira Sertifikası Rehberi”nde belirtilen esaslara uygun olarak yurt içinde TL cinsinden yeşil borçlanma aracı ihraç eden ilk banka oldu.

Yapılan açıklamada, yurt içinde nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle gerçekleştirilen ihracın büyüklüğünün 500 milyon TL olduğu bildirildi. Söz konusu kaynak, yeşil projelere verilen kredilerin finansmanı için kullanılacak.

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, iki yıl vadeli yeşil tahvil ihracının stratejik hedeflerinin bütünleyici bir parçası olarak gördüklerini söyledi.

“Sektörde ilk olma özelliği taşıyan yurt içi yeşil tahvil ihracımızla temin ettiğimiz kaynakları da müşterilerimizin yeşil dönüşümünde yol gösterici bir iş ortağı olma amacımız doğrultusunda yönlendirmeye devam edeceğiz.” diyen Aran, iklim değişikliğiyle mücadelede kaynak temini başta olmak üzere, ürün ve hizmetler yoluyla müşterilere uzanan bir iş modelini benimsediklerini söyledi.
(Kaynak: AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.