Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada En Çok Kazandıran Bankadan Borçlanma Açıklaması

22 Kasım’da kazanç oranıyla dikkat çeken Garanti Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan borçlanma aracı ihracına yönelik açıklama yaptı. İşte detaylar;
Borsada En Çok Kazandıran Bankadan Borçlanma Açıklaması
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye Garanti Bankası (GARAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden borçlanma aracı ihraç limiti başvurusu hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Banka, 22 Kasım’da yaptığı açıklamada menkul kıymet için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay aldığını duyurdu.

30 Mart 2023 tarihli toplantısında piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, mevzuatın izin verdiği ölçüde yurt dışında satılmak üzere 750 milyon euro veya Türk lirası ve yurt içinde 5 milyar Türk lirası tutarına kadar menkul kıymet ihraç edilmesi kararının halka açıklandığı hatırlatıldı.

Bu çerçevede bir veya birden fazla ihraç suretiyle halka arz edilmeksizin yurt dışında 300 milyon euro veya Türk lirası da dahil diğer para birimlerinde muadili tutara kadar, yurt içinde ise 3 milyar Türk lirası tutara kadar nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ipotek teminatlı menkul kıymet ihraç edilmesi için 15 Kasım’da SPK’ya yapılan başvurunun uygun görüldüğü duyuruldu.

Borsada En Çok Kazandıran Bankadan Borçlanma AçıklamasıKaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul 23 Kasım saat 13.30 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 0,6 artışla 8036 puandan işlem görürken bankacılık endeksinin büyük katkı sağladığı görülüyor. Bankacılık endeksi yüzde 1,4 yükselişle 8025 puanda.

GCM Yatırım Banner

Sektöre ait hisselere bakıldığında 13.30 itibarıyla en fazla getiri sağlayanlar arasında GARAN ilk sırada yer alıyor. GARAN, yüzde 2 artışla 50,4 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 9,2, aylık yüzde 13 ve yıllık yüzde 102 oranında artış görüldü. Hisseler yıllık en düşük 19 TL, en yüksek 58,6 TL seviyelerini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.