Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Bankadan İşten Çıkarma Kararı: Binlerce Çalışan Etkilenecek!

Citigroup, bankanın sonuçlarını ve hisse senedi fiyatlarını artırmaya yardımcı olmak amacıyla iş gücünün yüzde 10′unu işten çıkarma kararı aldı.
Dev Bankadan İşten Çıkarma Kararı: Binlerce Çalışan Etkilenecek!
YAYINLANMA ZAMANI

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Citigroup, binlerce çalışanın etkileneceği işten çıkarma kararını duyurdu. Banka zor durumdaki bankanın sonuçlarını ve hisse senedi fiyatlarını artırmaya yardımcı olmak amacıyla iş gücünün yüzde 10′unu işten çıkaracak.

New York merkezli Citigroup yaklaşık 20.000 çalışanın “orta vadede” işten çıkarılacağını belirtirken, bunun ne kadar süreceğine dair açıklama yapmadı. Citigroup’un 2023 yılı sonunda, sona erme sürecinde olan Meksika operasyonları hariç olmak üzere yaklaşık 200.000 çalışanı bulunuyordu.

Citigroup CEO’su Jane Fraser, Eylül ayında ABD’nin en büyük üçüncü bankasının varlık bazında kapsamlı bir revizyona tabi tutulacağını duyurdu. Banka, 2008 mali krizinden bu yana, Fraser’ın öncüllerinin giderleri karşılayamaması nedeniyle emsalleri tarafından geride bırakılmış ve en büyük altı ABD bankası arasında en düşük değere sahip olan şirket konumuna geldi.

Citigroup, Fraser’in yeniden yapılanma projesine bağlı olarak dördüncü çeyrekte 780 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını ve 2024′te kıdem ve diğer giderler için 1 milyar dolar daha ödeyebileceğini söyledi.

Banka geçen yılın son çeyreğinde 1,8 milyar dolar zarar bildirdi. Citigroup’un hisse başına zararı da aynı dönemde 1,6 dolar oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın