Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BDDK Bir Bankanın Niteliğini Değiştirdi

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından bugün bir bankanın niteliğinin değiştirildiği Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla duyuruldu. İşte detaylar;
BDDK Bir Bankanın Niteliğini Değiştirdi
YAYINLANMA ZAMANI

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından bugün Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre mevduat bankası olarak faaliyet gösteren Adabank A.Ş.’nin niteliğinin katılım bankası olarak değiştirilmesine izin verildi.

BDDK’nın kararını, 23 Kasım 2023 tarihli toplantısında 22 Kasım 2023 tarihli yazı ve eklerin incelenmesi sonucunda aldığı kaydedildi.

Mevduat bankası olarak faaliyette olan Adabank A.Ş.’nin katılım bankası olarak niteliğinin değiştirilmesi talebinin değerlendirildiği ve sonucunda mevduat kabulü izninin iptal edildiği vurgulandı.

Bankaya, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasında belirtilen katılım fonu kabulü ile finansal kiralama işlemleri konusunda faaliyette bulunma izni verildiğine işaret edildi.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın