Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyonlarca Memurun Beklediği 3600 Ek Gösterge için İlk Toplantı Bugün

Milyonlarca memurun maaşında değişime yol açacak 3600 ek gösterge toplantısı için taraflar bugün bir araya geliyor. İşte detaylar…
Milyonlarca Memurun Beklediği 3600 Ek Gösterge için İlk Toplantı Bugün
Son Güncelleme: 
Yorum

Kamu çalışanları geçtiğimiz günlerde açıklanan Ocak ayı maaş zammından sonra, 3600 ek gösterge gündemine odaklandı. Konuyla ilgili çalışmalar sürdürülürken, bugün taraflar bir araya geliyor.

Hükümet ve Memur-Sen 3600 memur maaşlarını etkileyecek 3600 ek gösterge konusunu görüşmek için bugün ilk toplantısını gerçekleştirecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bir süredir Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı koordinasyonunda konuya dair çalışma yürütüyor.

Memur ve Emekliyi Etkileyecek

Memur ve Emekliyi Etkileyecek

Düzenlemenin yasal hale gelmesi ile beraber memur aylıklarında ve emekli ikramiyelerinde artış yaşanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in başkanlık yapacağı toplantıya, Memur-Sen, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı katılacak.

Bakan bilgin geçtiğimiz günlerde 3600 ek gösterge düzenlemesine son şeklini vereceklerini ve Mayıs ayında meclis gündemine getireceklerini söylemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da daha önce öğretmenleri de kapsayan 3600 ek gösterge düzenlemesinin bu yılın sonuna kadar çözüme kavuşturacaklarını söylemişti.

3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesi halinde, memurlar emekli olduğunda alacakları tazminatta değişiklik yaşanacak. Halihazırda 2200’lerde olan ek göstergenin 3600’lere çıkması durumunda, emeklilik tazminatlarında 20 bin liraya yakın artış olması bekleniyor.

Düzenleme yaklaşık 1.6 milyon kamu çalışanını ilgilendiriyor. Çalışmalar kapsamına polis, öğretmen, hemşire ve din görevlisi için tek bir paket hazırlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu