Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

“Trump Politikacı Olmadığı için Seçildi” Diyen Mark Cuban, Başkanlık Yarışına Katılabilir

Ünlü ABD’li iş insanı Mark Cuban, 2020 başkanlık yarışına katılabileceğini belirterek mevcut adaylar hakkında dikkat çekici şeyler söyledi. İşte detaylar;
“Trump Politikacı Olmadığı için Seçildi” Diyen Mark Cuban, Başkanlık Yarışına Katılabilir
Yorum

Ünlü ABD’li iş insanı Mark Cuban, 2020 seçimleri için başkanlık yarışına katılıp katılmayacağı yönündeki soruya; “göreceğiz” diye yanıt vererek kapıları açık bıraktı. Salı günü CNBC’ye konuşan Mark Cuban, 2020’de adaylığını koyması için onu motive edecek bazı şeylerin gerçekleşmesi gerektiğini söyleyerek, şayet adaylığını koyarsa bağımsız olacağını aktardı.

Dallas Mavericks’in milyarder sahibi; “Ne olacağını göreceğiz” diyerek, kapıyı açabilecek bazı şeylerin olduğuna ama şu anda bunu tahmin etmediğini dile getirdi.

Hala ortada duran fakat karizması olan biri için gerçek bir fırsat olduğunu belirten Cuban, bu kişinin her iki tarafla da ilişki kurabilme yeteneğine sahip ama bir politikacı olmadığını anlattı.

Mark Cuban Politikacı Olmayan Biri Yarışı Kazanabilir İnsanların politikacılara güvenmediğinin de üzerini çizdi. Demokrat tarafta kimin en yüksek kazanma şansına sahip olduğu yönündeki soruya ise; “şu anda hiç kimse” ifadeleriyle cevap verdi. “İnsanların neden Donald Trump’a oy verdiğine bakarsanız, bence her şeyden önce politikacı olmadığı içindi” diyen Cuban, bugüne kadar yarışa katılan 20’den fazla Demokrat adayın tümünün politikacılar olduğunu vurguladı.

Ayriyeten anketlere liderlik eden eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın bile öne çıkmadığını da söyledi.

Mark Cuban Joe Biden Dahil Hiçbir Demokrat Aday Yarışı Kazanamaz “Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı seviyorum, zeki olduğunu ve iyi bir iş çıkarabileceğini düşünüyorum ama bence bunu söylemek için çok erken” diyen Cuban, şu ana kadar çoğu Demokrat önerilerin sadece manşet süslemesi olduğu görüşüyle de dikkat çekti.

Cuban 2016 yarışında da başkanlığıa adaylığını koyabileceğinden bahsetmişti. O zamanki açıklamasında, Hillary Clinton ve Donald Trump’ı yenebileceğini söyleyen Cuban, daha sonra başkanlığa aday olmayacağını çünkü başka şeyler yaparak daha büyük bir etki yaratabileceğini bildirmişti.

Tüm bunların yanında Cuban’ın Beyaz Saray için adaylıktan bahseden ilk bağımsız milyarder iş insanı olmadığı hatırlatıldı. Nitekim eski Starbucks CEO’su Howard Schultz da Ocak ayında bu hamlesini açıklamış ancak son zamanlarda düşük bir profilde seyretmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu