Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İtalya’da Yeni Sanayi Siparişleri Aralık’ta Hem Aylık Hem Yıllık Arttı

Resmi verilere göre İtalya’da yeni sanayi siparişleri Aralık’ta aylık bazda yüzde 1,7 artarken yıllık bazda yüzde 7 arttı.
İtalya’da Yeni Sanayi Siparişleri Aralık’ta Hem Aylık Hem Yıllık Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

İtalya Ulusal İstatistik Enstitüsü (ISTAT) son raporuna göre ülkedeki yeni sanayi siparişleri Aralık’ta bir önceki aya göre yüzde 1,7, bir önceki yıla göre yüzde 7 arttı.

Sanayi satışları ise yıllık bazda yüzde 0,5 düşerken aylık bazda yüzde 1 arttı.

İtalya’nın endüstriyel mallarına yönelik yeni siparişler, Kasım 2020’de bir ay öncesine göre yüzde 1,3 düşmüş, bir önceki yıla göre yüzde 5,3 artmıştı.

Rakamlar revize edildi. Kasım ayında yeni siparişler aylık yüzde 1,4 düşüşe, yıllık yüzde 5 artışa çevrildi. İtalya sanayi satışları Kasım’da yıllık yüzde 4,60, aylık yüzde 2 gerilemişti.

İtalya Yeni Sanayi Sipariş Aylık Yıllık Artış
Grafik: Istat

Mevsimsellikten arındırılmış endüstriyel yeni siparişler endeksi dördüncü çeyrekte üçüncü çeyreğe göre yüzde 2,6 arttı.

9 Şubat’ta açıklana verilerse İtalya’da sanayi üretiminin Aralık’ta düştüğünü göstermiş, yüzde 0,2’lik beklenmedik gerileme önceki ayın yüzde 1,4’lük düşüşü izlemişti. Yine de İtalyan imalat sektörü, Almanya ile birlikte Avrupalı emsallerine kıyasla iyi performans gösterenler arasında yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu